Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Benneteket nem irritálnak a...

Benneteket nem irritálnak a nagy sebességgel közlekedő furgonok?

Figyelt kérdés

Magam is furgonnal kezdtem, úgyhogy van fogalmam arról, milyen is az.

Pesten közlekedve rengetegszer látom,hogy ezek a 3,5 körüli furgonok csak úgy cikáznak az autók között, előznek amerre látnak, a záró sem akadály.

Meg amikor "tolják" az előttük haladót, 2 centire vannak tőle, ha 0 súly van a furgonon akkor sem áll meg, hát ha még rakva is van rá valamennyi.

Nemrég a tétnyinél szálltam ki az autómból, és ott van egy elfogyó sáv, jött egy Ducato, úgy bevágott az elfogyóból, olyan sebességgel, hogy a szele majdnem felborított.

Nekem nincs bajom azzal, ha valaki dinamikusan közlekedik, és megértem azt is,hogy sietnek, én is ilyen voltam, de azért ekkora esztelen állatságokat nem csináltam, városban 70-es táblánál 80 volt a max, mert tudtam,hogy ez nem nagyon fog megállni ha igazán hirtelen kell reagálni.Rakottan meg mindig betartottam a sebességkorlátokat, vagy valamivel alattuk mentem, ha úgy éreztem.


2018. jan. 6. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Típustól függetlenül senkinek nem kéne száguldozni, meg a forgalomban cikázni.
2018. jan. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom nincs a sebességükkel, én is nyomom neki mindenféle járművel. Ami viszont nagyon irritál, sőt, kimondottan félek, mikor például az ilyen furgonok, vagy taxisok, 1,5 miliméterre manővereznek előttem (például bevágnak elém, vagy úgy kanyarodnak, hogy ennyire közel jönnek hozzám) és a furgonosokat a milliónyi karc és horpadás alapján nem is nagyon hatja meg, ha esetleg nekemjönnek.
2018. jan. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem annyira furgonos-függő.
2018. jan. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Időre kell menniük, sietnek, hogy teríteni tudjanak

vagy hogy elöbb végezzenek a munkával

2018. jan. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nos igen, valószínű az ilyen furgonok nagy %-a céges tulajdonú, ahol hajtják a pilótát is, hogy ne csússzon nagyon.
2018. jan. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Irritál, de hát mit lehet tenni, nem idegesítem magam halálra emiatt.


Ha valaki tol, akkor ez nyilván egy balesetveszélyes helyzet, amin úgy tudok segíteni, hogy szépen lelassítok fele-harmada sebességre...

Természetesen csak addig, ameddig nem tud előzni. Mert ha lenne lehetősége, előtte rágyorsítok. :)

A lényeg, hogy az ilyen majmoknak ne legyen sikerélménye. Ha sokan csinálnák így, mint én, akkor le lehetne szoktatni mindenkit a rátapadva közlekedésről. És sok balesetet el lehetne kerülni.

2018. jan. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

6-os

Én békés közlekedő vagyok, de csak egyetlen egy szituáció szokott felidegesíteni: akik azt csinálják, amit te. Az ilyeneket szoktam éjszaka felkapcsolt reflektorral követni.

2018. jan. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 7

Akkor te különösen ön- és közveszélyes vagy.


1. Nagy sebességnél 10 centiről követed a másik autót.

2. Ráadásul még rá is nyomod a reflektort, nehogy lásson valamit, miközben így egymásba ragadva száguldotok.


Hát, csak gratulálni tudok.

2018. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megelőzném szívesen, de mint írta, ilyen lehetőségnél szokott rágyorsítani, hogy ne tudjam megelőzni :) Csak ilyenkor kapcsolom fel a reflektort :)
2018. jan. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!