Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hibát követtem el? Lakott...

Peterd81 kérdése:

Hibát követtem el? Lakott területen 50 km/h sebességgel haladtam, jött mögöttem egy gépjármű. A lakott terület elhagyása után (a tábla után közvetlenül) elkezdtem kigyorsítani, hogy elérjem a 85-90 km/h – s sebességet. A többi lent.

Figyelt kérdés
A visszapillantóba benéztem, nem láttam senkit mögöttem, gyorsultam, kb.85-nél jártam, mikor megláttam, hogy előznek (az a kocsi, aki mögöttem jött a lakott területen) miközben kigyorsítottam. Levettem a lábam a gázról, kb.85 km/h-nál jártam, kb 10 másodpercig ment mellettem a másik kocsi, én nem gyorsítottam. A gondot az okozta, hogy szemből jött egy másik gépkocsi… Az előzés megtörtént, de a szembe jövő nagyon villogott az előző gépjárműre. Ha itt most baleset lett volna kit hoztak volna ki hibásnak. Engem, aki kigyorsított és késve vette észre, hogy előzik? Igaz, hogy folyamatosan gyorsítottam, de csak addig a pontig, amíg nem vettem észre, hogy előznek. Vagy az a gépkocsivezetőt, aki belekezdett az előzésbe? Köszönöm előre is.

2017. nov. 26. 12:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%

A szabálytalanul előzőt!


Te nem gyorsítottál...

Milyen autóval volt a manus, hogy egy 80-nal haladó autót nem képes normálisan megelőzni?


Én 100+ lóerős autóval sem előzök visszakacsolás nélkül.

2017. nov. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
76%
Előzni úgy kell hogy legyen időd befejezni,és nem szégyen visszahúzódni ha szar a kocsi,vagy dombnak felfelé mész és nem biztonságos.Én nem szoktam lassítani senki kedvéért.Megyek a tempómba ha előzni akar akkor hát hajrá,de én biztos nem fogok kevesebbel menni,és rá várni még a tragaccsal meg tud előzni.Hozzáteszem nekem sincs jó kocsim,kis ww polo,és én is adtam fel előzést mert nem ment.Még mindig jobb mint belemenni a szembejövőkbe.Szerintem nem téged hoztak volna ki felelősnek hanem azt a barmot aki nem tudta felmérni a helyzetet.
2017. nov. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
48%
most tulajdonképp azt szeretnéd hallani, hogy te nem voltál hibás? te mindent megtettél egy lehetséges baleset elkerülése érdekében? ergó oké, hogy nem gyorsítottál, de fékeztél? ez is számít. nyilván ő az elsődleges hibás, de a te felelősséged, sőt, még a szembejövőé is felmerül.
2017. nov. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a kettessel, nem szégyen visszavonulni!


Én sajnos már jártam úgy, hogy az illető megijedt a szembejövőtől, ahelyett, hogy visszavonult volna, vagy visszakapcsolt volna, rám rántotta a kormányt...

2017. nov. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
51%

3#!

Te észnél vagy?!

2017. nov. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
45%
a polos hiaba irja, hogy nem az o felelossege. marpedig de. az ove is. az, hogy te nem elozol meg egy lehetseges balesetet, holott, csak fekezned kene, majd szepen elovesznek teged is...
2017. nov. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
69%
ez nem esznel leves kerdese, hanem a jozan esze. ha latom, hogy mellettem halad, szembe jonnek, ne mond mar azt, hogy neked semmi felelosseged nincs a madik fele...
2017. nov. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
55%
ez most kb olyan hogy autopalyan 200-zal felborul egy, es nem allok meg segiteni neki, mert gyorsan ment es szabalytalan volt, hanem megyek tovabb, elvegre az o gondja?
2017. nov. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
50%

rám rántotta a kormányt



pontosan errol beszelek. ahelyett, hogyha latod, hogy az elozes nem sikeres, fekeztel volna es beengeded magad ele, nem rantja rad a kormanyt.

2017. nov. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
38%

Szoval a forgalomban 10 masodpercig FOGALMAD SINCS mi tortenik korulotted?


Vegyel vissza a figyelemelterelesbol. Mobil raer, pia letesz, hifi-t halkitsd le, igyal egy kavet...

2017. nov. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!