Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Én voltam a hülye?

Én voltam a hülye?

Figyelt kérdés

Tavaly január vége felé volt az a nagy havazás. Biztosan emlékeztek rá. De most nem is ez a lényeg.

Szóval a lényeg annyi, hogy kora reggel útra kellett kelnem. Utakon kb. 10 centi hó. Illetve nagyon csúszott is. Ez a 36-os főúton történt. Nyíregyházára tartottam. 40km/h-val haladtam végig, egyszer csak a hátsó kerekek elveszítették a tapadást és átpördültem abba az irányba, amerről jöttem. 40-50 méterrel jöttek szemből. Természetesen nyomta a dudát, mint az ökör. Azt hitte, hogy szándékos volt ez az akció. Pedig nem!

És most azt szeretném megkérdezni, hogy az én hibám is volt? Vagy nem tehettem volna semmit amúgy se?


2018. jan. 7. 11:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Mindig az útviszonyoknak megfelelően kell közlekedni, mivel kipördült az autód, hiába nem a te hibád és lassan mentél, ezt fel kellett volna előre mérned (még ha nem is lehetséges) és úgy közlekedni hogy ne következzen be.


Legalábbis hivatalosan így van. Úgyhogy a te hibád.

Már csak azért is, mert a másik fél teljesen szabályosan közlekedett, azt a kérdést nem értem hogy 'az én hibám IS volt?' Miért, a másik szerinted hibázott?

2018. jan. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Természetesen a TE hibád volt (a másik nem volt hibás semmiben).


Olyan sebességgel (és olyan gumikal) kell közlekedni, ami az útviszonyoknak megfelelö - akkkor nincs olyan, hogy visszapördülsz az úton- Mellesleg ehhez azért 40-nél joval nagyobb sebesség kell, vagy "tükörradiál".

2018. jan. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Haladsz előre és a hátsó kerekek elvesztik a tapadást ( vagyis inkább az oldaltartást) akkor az életben nem fogsz megpördülni :D
2018. jan. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Bármennyire is hihetetlen számotokra, ez történt..

[link]

Pontosan így történt.. csak lassabban haladtam.

2018. jan. 7. 11:41
 5/19 A kérdező kommentje:
Ja, és hó volt.
2018. jan. 7. 11:41
 6/19 anonim ***** válasza:
Te is törölted az ablakot??
2018. jan. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%
Hülye nem voltál, 40-es tempóval jó téli gumival lehet haladni. Baleset esetén a te rovásodra ment volna az elszámolás.
2018. jan. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

"Bármennyire is hihetetlen számotokra, ez történt.. "


A videóban egy íven csúszott meg a kocsi és ott teljesen normális ha beelőz a hátulja. Te semmi ilyesmit nem írtál csak hogy mentél és megpördültél. Azért a két eset nem ugyanaz, nem gondolod? Vagy lehagytad a sztory felét?

2018. jan. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, hogy mi történt. De biztosan ugyanazt láttam amit a kamerás autó. Az is lehet, hogy a 10 centis hóbucka dobott meg. Igazából nem tudom.

De az biztos, hogy a vége az volt, ami a videóban látható.

2018. jan. 7. 13:32
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
Ha azt sem tudod egyenesben történt-e vagy kanyarban, akkor mi honnan tudjuk? :D
2018. jan. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!