Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 8 éves gyereket lehet vinni...

8 éves gyereket lehet vinni nagy motorral? Van erre valamilyen engedélyező/tiltó rendelet?

Figyelt kérdés
2018. jan. 7. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Ha van olyan megfelelő minősítésű bukósisak, amit fel tud venni és be tud csatolni, a lába pedig eléri az utasülés lábtartóját, akkor lehet szállítani.
2018. jan. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Én motorral biztosan nem vinnék ennyi idős gyereket. Véletlenül estek egyet, simán meghal vagy úgy összetöri magát, hogy élete végéig tolószékbe kényszerül.
2018. jan. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
83%

Szia !

Én mindkét gyermekemet 6 évesen már vittem motoron az első válaszadó jól leírta a feltételeket tényleg csak ennyi, a KRESZ korhatárt nem ír. Én viszont azt tapasztaltam, hogy ha hosszabb útra akarod vinni akkor menjen veled valaki autóval mert a gyerkőc úgy mint az autóban hajlamos az elalvásra a hátad mögött, valamint ha hosszabb távra tervezel akkor a motoros boltokban lehet kapni olyan övet amit magadra tudsz csatolni hátul pedig 2 db kapaszkodó van a gyermeknek.

2018. jan. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. jan. 11. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!