Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki akarnak vinni az útra, de...

Ki akarnak vinni az útra, de szerintem még korai. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Nem érzem még az autót, és attól is tsrtok, hogy egy-egy váratlanabb helyzetben hirtelen nem is tudnám, hogy mit kell csinálni. Az alap dolgok se mennek még annyira automatikusan, oda kell figyelni, hogy mit mikor hogy csinálok, addig pedig szerintem nem érdemes kimenni a forgalomba, még ha nem is nagy a forgalom.

Mások (pl ismerősök, akik régóta vezetnek) viszont azt mondják, hogy csak úgy lehet megtanulni, ha csinálom.

Szerintem az autót érezni kell, csak úgy lehet, az pedig még nem annyira van meg.

Szerintetek csak én vagyok parásabb, hogy nem merek még kimenni, vagy igazam van?


2016. jún. 14. 06:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem már az első órámon kivittek forgalomba, és hidd el, én is nagyon paráztam. De szerintem, ha 10 órával később vitt volna ki, akkor is ennyire izgultam volna. Jobb túllenni rajta.
2016. jún. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként azért ül ott az oktató, hogy ha egy váratlan helyzetben leblokkolsz, ő majd csinálja, amit kell. :)
2016. jún. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kint az úton sokkal gyorsabban tanulsz, mint a rutinpályán. Ijesztő, mert okkal véled korainak a közúton közlekedést, de figyelmen kívül hagytad, hogy az oktatód azért van melletted, hogy segítsen, ha szükséges. Kint a forgalomban rá leszel kényszerítve, hogy figyelj, a rutinpálya sok szempontból életszerűtlen, sok oktató már egyáltalán nem is viszi a tanulóját oda, forgalomban tanít mindent.
2016. jún. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Örülj neki hogy kivisz :D

Amúgy is ő vezeti az autót, hiába te ülsz a kormánynál, szóval nem kell parázni.

2016. jún. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Engem is kivittek az első napon a forgalomban. Bele is izzadtam az ülésbe.

Fontos hogy az oktató 'fogni fogja a kezed' Nem lehet semmi para. Különben is mindenki vigyáz a tanulóvezetőkre.

2016. jún. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem kivitt első órán egy meg nem épült lakóparkba ahol az utak már készen voltak. Óra végére tartottam ott hogy el tudtam indulni/megállni, váltani, kanyarodni, de közúti forgalomhoz semmi köze sem volt. Második órán mondta hogy irány a gyakorlópálya innen 30km-re, több városon is át. Kissé beszartam, de simán elmentem odáig. Valamikor el kell kezdeni, és jobb minél előbb :)
2016. júl. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos választ! :)
2016. júl. 10. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!