Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Angliában utánfutót szeretnék...

Angliában utánfutót szeretnék vásárolni, majd hazavontatni de az utánfutókon ott nincsen rendszám . Magyar rendszámos autóval, hogyan tudom haza húzni szabályosan?

Figyelt kérdés

2018. jan. 10. 15:34
 1/5 Beviz Elek ***** válasza:

"Hiring or buying a trailer abroad

In Europe all trailers over 500kg MAM are registered as separate vehicles with their own registration number. If you buy a trailer abroad you'll need to change the plate or cover it with a British one matching your vehicle. Lending a British caravan or trailer over 500kg MAM to someone abroad to tow with a foreign vehicle is very difficult as it needs to be imported and given foreign registration and documentation.

"


[link]

2018. jan. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez komoly, hogy ott rendszám nélkül mennek az utánfutók? Akkor a nyergesvontató pótkocsiján miért van rendszám Angliában is? (ezt tudom biztosan).
2018. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom a vontatóét rakják hátra illetve van gyártva egy harmadik és azt rakják fel arra amelyiket éppen vontatja.
2018. jan. 10. 20:05
 4/5 Beviz Elek ***** válasza:

Amennyiben akarsz vontatni angol járművel, úgy veszel egy mégegy hátsó rendszámot (sárga) és arra a pótra rakod fel amelyiket húzod. Rendszám vásárolható bármelyik autósboltban, de sok cégnek van saját nyomtatója, sőt akár ebayről is rendelhetsz.


Magyar autóval viszont hivatalosan nem húzhatsz angol utánfutót.

2018. jan. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, csak miután megvásároltam már a sajátom és unióban vannak ők is ez így sajnos elég nagy hiányosságuk ,nem is értem igazából .
2018. jan. 11. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!