Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a szituációban hogyan...

Ebben a szituációban hogyan kell helyesen balra kanyarodni? ( kép)

Figyelt kérdés

Eddig 2 év során soha nem találkoztam ilyen helyzettel, sőt még nem is tanultam soha, hogy ilyenkor mi a helyes kanyarodás, tippem sincs nagyon, ilyen helyzetbe biztosan az A jelű lehetőséget választanám, kihasználva, hogy mindenkinek adtam már elsőbbséget.


Ti, hogy látjátok? Hogy cselekednétek? Remélem jó a firka és láthatók a betűk. :)


[link]


2018. jan. 13. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
én kb a sárga vonalon mennék.
2018. jan. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%

Ha 4-es utca belátható és nem jön senki, akkor a C-n mennék, egyébként a B-n.

Az A-n esetleg akkor mennék, ha 4-es utcából valami kamion jobbra akar kanyarodni és a főúton nem jön senki.

2018. jan. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A rózsaszín vonal elég viccesre sikerült :) szabályosan szerintem folyamatos bal index mellett a sárga vonal lenne.
2018. jan. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagy ívben balra, mi ezen a bonyolult? Ha nagy ívben balra kanyarodás közben bárkivel is elsőbbségi viszonyba kerülök, megadom az elsőbbséget, ilyen egyszerű.


Magyarul az nem jatszik, hogy lecsapom a kanyart, meg a fél világot megkerülöm.

2018. jan. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bp. XXII., Gádor u. - Háros u. sarok.


Mi az értetlenkedés oka? Nem értem.

3-as pozícióban megállsz a vonalnál, nem látsz semmit, előre gurulsz a szaggatottig, innen belátod jobbra is a főutat, balra is a mellékutcát.


Ha bármelyik irányból jönnek a főúton (tehát szemből vagy jobbról), akkor nyugton maradsz, mert sokszor nem indexel a paraszt, mikor elhagyja a főutat. Amikor szabad a pálya, akkor meg nem mindegy, melyik ívet választod?


A mellékutcából, balról még sosem láttam autót kihajtani, de belátható, és mivel balra van, elsőbbséged van vele szemben.

2018. jan. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az a külső, félkört mutató nyíl az mi a jó istent akar ábrázolni? Mert nem jöttem rá. A másik ami nem derült ki, hogy most a szemből jövő autós vagy te vagy pedig akinek a szemszögéből a kép van?
2018. jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az Astrás vagyok én, vagyis nem,de ha ö lennék akkor hogyan kanyarodnék. A rózsaszin nem tudom mi google képek között találtam csak a 3 csikot húztam be painttal.
2018. jan. 13. 19:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha a szemben lévő Opel vagy te, akkor csak annyi, hogy elsőbbséget adsz a főúton közlekedőnek (kanyarodó főút) és után bekanyarodsz a sárga vonal mentén.


A fekete vonal tuti nem jó, ennyire senki nem csapja le a kanyart, a piros vonalnak pedig semmi értelme, mert ott meg a főútvonal szembe sávjában mész egy darabig tök feleslegesen.

2018. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A rózsaszín kör a kereszteződésben, a nekünk jobbra eső útra bekanyarodni szándékozó járművek áthaladási sorrendjét ábrázolja! Tehát semmi köze a kanyarodás ívéhez!
2018. jan. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A rózsaszin vonal most mindegy, mondtam találtam a képet, rozsaszinnel. Köszönöm a válaszokat.
2018. jan. 15. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!