Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tegyek ha egy ezer éves...

Mit tegyek ha egy ezer éves rendszám nélküli autó áll az utcában a házam előtt?

Figyelt kérdés
Szóval ilyenkor mit csináljak? Valaki itthagyta hónapokkal ezelőtt és azóta se előre se hátra... ugyan ott áll, már lassan a gumijai is leengednek.. sose tudok normálisan parkolni mert elfoglalja a helyet.. esetleg hívjam fel a rendőrséget? Lehet hogy lopott csak itthagyták.. vagy van valami külön szervezet akik autóelszállítással foglalkoznak? Esetleg telefonáljak be az önkormányzatba? Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. febr. 18. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Ha nincs terfigyelo elvontatod ejjel a francba. Ha meg ertekes auto akkor a telkedre es szetbontod, eladod.
2018. febr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt a hatósági jelzéssel nem rendelkező járművet, amely a közúti forgalomban csak ilyen jelzéssel vehet részt, főútvonalon tilos, mellékútvonalon – közterület-használati engedély nélkül – legfeljebb 10 napig szabad tárolni. Az úton e rendelkezések megszegésével tárolt járművet a rendőrség, a közterület-felügyelet, a közút kezelője – a tulajdonos költségére – eltávolíthatja.


Én a közterület-felügyelettel kezdeném.

2018. febr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a helyi közterület-felügyelet az illetékes.
2018. febr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jelezzed a helyi közterületeseknél vagy rendőrőrsön.
2018. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt egy ilyen, én felhívtam a rendőröket, másnap már rajta volt egy cetli, hogy a tulajdonos vigye el, különben X napon belül elszállítják.

Aztán pár napra rá el is tűnt.

2018. márc. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Beszóltam telefonon a rendészetnek, kitettek rá 2db papírt, az volt ráírva hogy 10napon belül elszállítják a tulajdonos költségére, ezután a papírok eltüntek róla, de az autó már 15napja ott áll, a közteresek nem szállították el..
2018. márc. 11. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!