Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha apám kocsiját vezetem,...

Ha apám kocsiját vezetem, folyton ram villantanak. Most mindenki a rendszámot nézi? Nem veszélyes ez?

Figyelt kérdés

Elég sok ismerőse van főleg ha ott közlekedek, ahol lakunk. És mindig villogtak szemben. És meg kérdeztem, hogy most mit villogtak, nem volt fel kapcsolva a refi, semmi ilyen... És mondta apám, hogy milyen kocsi volt. Mondtam, hogy milyen erre :jaa az a xy József volt. Biztos köszönt!

És ez ezerszer előfordul!

Mondtam, és honnan tudta hogy az a te kocsid? Ja, hat biztos a rendszámot látta!

Most mi van? Az emberek nem az utat nézik, meg a táblákat, jelzéseket, hanem a szembe jövő rendszámát?

Ez kicsit veszélyesnekttűnik!



2013. okt. 28. 07:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Szép is lenne, ha nem figyelnék a szembejövőket, de nem feltétlenül a rendszámot figyelik! Először az autó típusa és a színe fog feltűnni, akkor már sejtik, hogy ismerős jön szembe. Aztán látják csak a rendszámot, de akkorra már legtöbbször köszönnek, még egy kis városban se minden autó egyforma, vannak jellegzetes elemek.

Te is eltudtad mondani, hogy milyen autó villogott!

2013. okt. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Most mi van? Az emberek nem az utat nézik, meg a táblákat, jelzéseket, hanem a szembe jövő rendszámát? "


Rengeteg ismerős autót megismerek rendszám nélkül is. De igen: én pl nézem a rendszámot is. De ahonnan villogni szoktak, onnan még nem nagyon látják a rendszámot. Ha jól sejtem maximum párezer km-t vezettél eddig, ha te még folyamatosan csak az utat nézed. Nincs annyi esemény az úton, hogy ne legyen ideje egy gyakorlott sofőrnek az úton kívül másra is odafigyelnie. Ha pl jön egy sebességkorlátozó tábla, azt meglátod, oké, 60. Fél mp. Az előtted lévő lámpái eléggé feltűnőek ha fékez, azt kb bárhonnan észreveszed (persze az a legjobb, ha nem csak az előtted lévőt látod). A szembejövőkre is úgyis figyelni kell (nem akarnak-e neked menni). Annyi, hogy egész sor jön szembe nem nézem meg az összeset, csak néha veszem észre, hogy "hopp, ismerős volt". Ilyenkor a sor végét keresem, hogy lehet-e előzni majd...

2013. okt. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne veszélyes, ha olyanok a körülmények, de nem értem, mit kell villogtatni, máshogy nem bír köszönni? Ránk nem szoktak villogtatni, max. inteni vagy vigyorozni, mikor mire van idő.
2013. okt. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sinead ***** válasza:
Nekem még sohase villogtak, amikor a családi kocsival mentem. Inteni szoktak, de ennyi.
2013. okt. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy figyelmes ember figyelgeti a szembejövőket, nem rutin kérdése. Néha turkálják az orrukat, vagy mereven nézik az utat... Az ismerős kocsikat meg fel lehet ismerni egy sérülésről, csomagtartóról, lámpabeállításról, matricákról stb is.

Nem szabad csak az utat és a padkát és csajokat nézni, néha jó látni a másik tekintetét, lehet éppen őrült tekintettel neked akar hajtani vagy éppen szundikál.

2013. okt. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Basszus most az a veszélyes, hogy megfigyeled, hogy ki jön veled szembe, vagy hogy köszönsz egy ismerősnek? Ezért tart itt ez a világ, már nem szabad köszönni sem a másiknak...
2013. okt. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mindig figyelem a rendszámokat,nálam ez ilyen beidegződés. Van,akit rendszám alapján tudok "beazonosítani". És nem,nem veszélyes.. Figyelj,mikor beülök a kék traktorba,rám is sokan villognak. Van akiről fogalmam sincs kicsoda.
2013. okt. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!