Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabálysértést követ el az...

Simson1994 kérdése:

Szabálysértést követ el az illető? Jogilak elfogadható válaszok vannak?

Figyelt kérdés
Egy kis faluban élek...A vasutállomásra,egy járda vezet le.A járdán keresztül,megy át egy autó mindig,és nagyon sáros csúszós az út,azonban ma elbarikádozták az utat fával,az autós pedig ezt bűncselekménynek nyilvánítja,közúti veszélyeztetés,szabadság korlátozása címen.Pár fotó a tiisztán látás érdekében. [link] [link]

2018. febr. 19. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel a járda is közút, és szerintem a gyalogosoknak sem túl kényelmes ezt az ágat kerülgetni, megcsúsznak, beleesnek, így szerintem jogos lehet.
2018. febr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most komolyan, Átán ez a módja a problémamegoldásnak? Eléggé óvodás módszer. Ha ezt tényleg egyetlen autós okozza, meg kell beszélni vele, hogy szórja fel az utat pár tízezer forintból vagy naponta egyszer takarítsa le a járdát. Nem egy nagy ügy.
2018. febr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy járda mióta az autó közlekedési területe?
2018. febr. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Libers Pertz ***** válasza:
80%
Én most vizsgáztam KRESZből és határozottan állíthatom, hogy gépjármű nem mehet a járdán. Innentől kezdve csak a gyalogosoknak lehet igaza. Aztán javítsatok ki, ha tévedek.
2018. febr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,sajnos igen ez a módja :( én csak kívülállóként tekintek az eseményre,első vlaszoló,a járda közlekedéseét nem zavarja a torlasz,a fa a járda mellett balra helyezkedik el 5 méterre
2018. febr. 19. 20:38
 6/9 A kérdező kommentje:
sajnos a házához vezető úton átkell hogy menjen a járdán,vagy 100 méterre ott kell hagyni az autót...
2018. febr. 19. 20:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szolgalmi út jogát kell kezdeményezni.
2018. febr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Amikor megvette a házat, akkor ugyanúgy nem volt út, ugye? Talán épp azért vette meg, mert olcsó volt. És azért volt olcsó, mert nem vezet oda út. Ez ilyen egyszerű.
2018. febr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Az emberek többsége egy járdán keresztül megy be a saját udvarára.

Az teljesen mindegy, hogy közvetlenül a járda mellett van a bejárati kapu, vagy 200 m-re a járdától. Ez teljesen szabályos, ha egyszer ez az egyetlen bejutási mód.

Az egy más dolog, hogy a saras járdát le is kellene tisztítania. (Nem a KRESZ 63. § alapján, mert az csak az úttestre vonatkozik, hanem az önkormányzatnak kellene büntetnie.)

Viszont a fa bejárati útra rakása egész biztosan szabálysértés, amiben a rendőrségnek nyomoznia kell feljelentés esetén. (Tettest találni nemigen fognak, persze.)

2018. febr. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!