Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez mi lehetett? A kavicsfelver...

Ez mi lehetett? A kavicsfelverődés mennyire hangos?

Figyelt kérdés
Hetvenes útszakaszon mentem hetvennel, és ráhajtottam valamire, ami fémesen elég nagyot koppant, mintha felpattant volna az autó jobb hátsó oldalára is. Olyasmi hangja volt, mint egy nagyobb kő vagy jégdarabnak. Az autón látszólag nincs sérülés, és jöttek mögöttem is, senki nem dudált, így remélem, csak az ijedtségem volt nagy. Tudom, látatlanban nehéz megmondani, de ekkora sebességnél lehet nagy hangja egy nagyobb kődarabnak esetleg elhagyott felni vagy mi lehetett ez?
2018. febr. 21. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

egy üres petpalack is nagyot szól ha feldobja a kerék a kocsi aljának.

nagyobb kavics is hajlamos felpattanni.

2018. febr. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%

Havas, jeges idő van felétek?

Ha rá van fagyva egy darab jég a kerék oldalára, akkor az menet közben leválik, és a lendület nekivágja a kerékjárat műanyagjának.

Vagy olyan is előfordul, hogy magába a kerékjáratba van befagyva a jég, aztán mikor leesik, rá a gumira, akkor a kerék visszavágja.

2018. febr. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha tényleg koppant ott valami, akkor annak nyomott kellett hagynia. Pláne, ha ilyen hangos volt. Nézzétek át újra és keressetek horpadást vagy karcolást.
2018. febr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!