Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért száguldoznak az utcánkon...

Miért száguldoznak az utcánkon az autósok végig? Hogyan lehetne lelassítani őket? Miért jó kapartatva elindulni?

Figyelt kérdés

Régen földút volt, akkor végig repesztett valami "gyorssulási bajnok" és minden tiszta por volt percekig. Amikor sétáltattam a kutyám, "imádtam," hogy az arcomba lökik az utca összes porát!


Most megcsinálták aszfaltra, de mart aszfalt, az a "kavicsos", nem a rendes "hungaroringer" aszfalt.

És most is mindig van valami állat aki itt gyorsul 0-60 ra, majd a sarkon padlófék, és megáll.


Ez egy kis rövidke utca, nem értem miért éri meg nekik 3 mpre felgyorsulni majd tökig fékezni mert a sarkon úgy sem tudnak kifordulni mert forgalmasabb és jobb kéz szabályos!


A szemben lévő hapek is már a nyugdíj fele lehet 50-60 körül nem tudom hova rohan állandóan, de nem hiszem, hogy agysebész akinek a műtőbe kell rohanni, elektromos kapuja van, tehát még csak ki se kell szállnia, de kapartatva indul el és felszoktam rá ébredni!


Azt értem, hogy a fiatalok "boyracerek" itt is szokott 1-2 ilyen "tuningos" végig repeszteni, de a szomszédok, minek repesztenek végig? Kapartatva mennek el! Jönnek haza!


Mi értelme van kapartatva elindulni? 1- Felkaparja a kavicsot a kocsi aljára, 2. kipörög a kerék és lassabban tud elindulni 3. zajt csap, 4. gázfröccstől jobban fogy az üzemanyag!


És utálom, hogy éjszaka 2-3 kor jön haza valamelyik szomszédom és nyitva van az ablak a meleg miatt, utcára néz a szobám, és felébredek rá, hogy itt végig száguldanak ezen a rövidke utcán amin alig van pár ház!


Most mi értelme ennek? Minden szomszédom valami agysebész akinek műtétre kell rohannia?

Én végig tudok csöndesen szépen gurulni az utcán, és nem kések el sehonnan sosem!


Én fiatal vagyok, szeretek gyorsulni, de nem ilyen utcákon, hanem valami széles forgalmas főúton ahol nem alszanak feltehetőleg mert nem hajnali 2 óra van nyáron nyitott ablakkal!

A miértje érdekel, hogy miért száguldozik mindenki az utcán, mikor 4-5 házzal arrébb fékezhet le állóra! És miért kell kapartatva elindulni!



Hogyan lehetne ezeket lelassítani? Itt minden fél-1 órában végig száguld valakI!

Csináltasaak fekvőrendőrt vagy mi?

18f



2014. jún. 4. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert fogyatékosok.
2014. jún. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Erre a problémára találták ki a fekvőrendőrt. Csendes utcákba leraknak 2-3-at és egyből nem tudnak száguldozni majd. Önkormányzathoz kell fordulni lehetőleg többen és kérni az elhelyezését.
2014. jún. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nagyon jó a kérdésed,

-mi Pécsen lakunk egy meredek utcában ,ami fölfelé egyirányú,és a közepén van egy kanyar,

-és sok gyogyó úgy jön fölfelé ,hogy a kanyar előtt még muszáj fékeznie is (látszik a féklámpáján),mert különben a nagy sebessége miatt kirepülne,

-vajon minek ekkorát gyorsítanak ?

2014. jún. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azokon a meredek pécsi utcákon hidd el én is inkább feleslegesen gyorsítanék, minthogy visszaguruljak, durvák azok a helyek. Főleg nekem, az alföldi gyereknek.

De persze ahogy kiismerném, egyre finomabban adnám a gázt. Első alkalommal ne várd el, hogy mindenki pontosan akkora lendületet fog venni, ami kell.

2014. jún. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ó, a fekvőrendőr nagyon jó. Gyorsulás, nagy fékezés, fekvőrendőr, gyorsulás. Ha rakomány van rajta, vagy utánfutót húz, akkor még zörög is. Egyébként van éppen elég természetes úthiba, így már pofátlanság a fekvőrendőr is.


Ha kipörögnek a kerekek, az inkább amiatt van, hogy nem tudnak vezetni.

2014. jún. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Értelme nincs, csak élvezik.


Ha ez egy mellékutca és zavarja téged és környezeteben élőket, akkor a polgármesteri hivatalban kérvényezheted, hogy korlátozzák a maximális sebességet, vagy rakjanak le fekvőrendőrt.

2014. jún. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Valoszinu sok felesleges penze van annak az illetonek aki kapartatva nyikorgatva a gumikat indul el.

2-3 modperc egy gumiszett.:)

Fogyasztast sem kimelve.

Altalaban /szerintem/ kicsi kategoriau autoknal figyelheto meg ez az idiota viselkedes.

2014. jún. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Itt nálunk,egyenesen imádnak úgy vezetni,hogy minden nap reggeltől estig kb fél óránként,de hétvégén még akár hajnalban is--motorfelpörgetés üveghangig azt gumi pörkölés-nyikorgás,mert biztos görcsöt kapott a jobb lába a majom gyereknek!!!Vagy automatával tanult vezetni azt hogy ne fulladjon le,padlógázzal indulnak a béna majmok...Nem hiszem,hogy ez ekkora nagy élvezetet okoz egyes hü..gyerekeknek,hogy kaparva indul el.Rakjon be komoly hifit azt azzal vagizzon,vagy komoly optikai tuningot,meg stb...,,de a gyári sz..r hokimoki autókkal mit kell sza..kodni egész nap a városban??Meg itt majdnem mindenki dudálgat a haverjának,vagy csak úgy mittóóméénn..Meg a ház előtt megállnak,,és ott a ki..ott mobil rácsörgök,,vagy ott a kiba..ott kaputelefon felcsöngetek,,,de neeem mert a duda az kényelmesebb,,főleg éjfélkor bakker..Nekem meg lehet az lesz az új hobbim,hogy az ilyenekhez hozzába...kodok egy pár befőttes üveget az ablakból,hogy amikor elkezd nyikorogni,utána legyen már üveg csörömpölés effekt is,hogy teljes legyen a hangkép!! :-)
2014. jún. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

sajnos az indulás megállás eme módjának kikerülésére nincs szabály.

Fekvő rendőrt lehet csináltatni, engedély kell hozzá, kivitelezési terv ( vagy készen vásárolható elemes ) és sok pénz. Jó esetben az önkormányzat vagy az út fenntartója beszáll a dologba.

Ki lehet rakatni egy 30-as táblát ( ezt is engedéllyel ) és szólni a rendőr haveroknak, lehet jönni fotózni.

Át lehet minősíteni a területet lakó-pihenő övezetté de ennek is komoly feltételei vannak.

Tudok olyanról, hogy szándékosan úgy parkolnak a helyiek, hogy ne lehessen tempót menni, mert kerülgetni kell az egyik és másik oldalon álló autókat felváltva.

Nálunk is van bunkó az utcába ( érdekes módon egy páros ) nem rég költöztek ide, már nevelgetjük őket.

Végül pedig sajna nagy az Isten állatkertje...

2014. júl. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!