Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek szabályos a...

Szerintetek szabályos a Mohács utcáról ráfordulás az m3 bevezetőre? Nem tudom eldönteni, viszont google és waze is mindig erre vinne. Linkelek róla képet mert úgy egyszerűbb.

Figyelt kérdés
[link] Png

2018. febr. 23. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, ez a link nem jött össze.
2018. febr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
A Mohács utca nem az M3 mellett van, tehát a kérdésnek nincs értelme.
2018. febr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Itt a képe:

[link]


Szóval te a Hungária körutat "m3 bevezetőnek" hívod? Oké...


[link]

Semmi nem tiltja, hogy itt megfordulj, ha erre voltál kíváncsi.

2018. febr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen szabályos a ráfordulása Hungária körútra, amiről a felüljró után mész rá az M3 bevezetőre.

Mohács utcából jobbra a belső sávba mész, és a lámpánál nem balra fordulsz, hanem visszafordulsz a felüljáró felé.

Így szabályos, sok gyökér viszont lerövidíti, pár métert a forgalommal szemben tesznek meg (a háromszög alakú járdasziget előtt részt-

2018. febr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az előző hozzászóló írta, a lámpánál teljesen szabályosan vissza lehet fordulni.
2018. febr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

Hajmeresztő egy helyzet.

Hiába szabályos így a monitoron kielemezve, de ha véletlenül arra vetődnék, akkor nem mernék a mondott irányba menni, hiába dumálna a GPS.

Nem volt normális, aki ezt a csomópontot megtervezte.

Ha valahová, akkor ide indokolt lenne a körforgalom, hely is lenne neki rendesen.

2018. febr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Pont nem. Egy körforgalom szopóágra tenné a Reitter felől jövő fő irányt, aminek a fele a Hungáriára, fele a Dózsa György út felé megy tovább. Ez egy teljesen használható kereszteződés (aki visszafordul, annak elsőbbsége van a szemből jobbra kis ívben kanyarodókkal szemben, tábla jelzi), pont jó így.

Tudni kell értelmezni a táblákat és az útburkolati jeleket...

2018. febr. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Tudom én értelmezni, persze. Így a monitor előtt. :)

De ha netán a Mohács utca felől jövök, és egy kék alapon jobbra mutató nyilat látok, miközben balra akarok menni, akkor már nem tudom értelmezni:

[link]


Aztán ha kiérek az utcából, még mindig nem tudom, hogy vissza lehet kanyarodni, mert honnan is tudhatnám:

[link]


Körforgalmat úgy is lehetne csinálni, hogy a kétsávos út kimaradna belőle, csak a többi, bonyolult rész lenne benne.

2018. febr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Heti rendszerességgel járok arra, és már az első alkalommal sem okozott nehézséget az értelmezése.

Ha én írnám a kresz vizsgakérdéseket, beletenném ezt a kereszteződést... sokpontos kérdésnek.

Meg még két-három ilyet. Akinek nem egyértelmű, az nem alkalmas arra hogy jogosítványt birtokoljon.

2018. febr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8: Te gondolom az a típus vagy, aki a Budapest táblánál lerakja a kocsit és inkább busszal megy tovább.


Ebben semmi félreérthető nincs, két kereszteződés van, az elsőnél csak jobbra kanyarodhatsz ki, a másiknál nincs kötelező haladási irány, tehát visszafordulhatsz.

Akinek ez bonyolult az tényleg vágja ketté a jogsiját.

2018. febr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!