Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha más karambolozik helyettem,...

Ha más karambolozik helyettem, akkor meg kell állnom?

Figyelt kérdés

A történet a következő: Főúton haladok előre motorral. Jön egy kereszteződés, ahol balra a kanyarodósávban áll a sor és így engem pont kitakarnak az ott álló autók. Amikor épp a kereszteződésbe érkeztem és elnéztem balra, akkor látom, hogy egy anyuka balról jönne át előttem, fékezni már nem tudtam, mert akkor a mögöttem lévő biztosan letolt volna, ezért tettem egy nagyon erős kitérőt a jobbra lévő utcába, viszont a mögöttem lévő telibe találta anyuka autójának a közepét. Megálltam, vetettem feléjük pár pillantást, de úgy tűnt, hogy nem lett komoly bajuk, ezért továbbhajtottam.


Szerintetek ilyenkor meg kellett volna állnom? Lelkiismeretfurdalásom van, mert nekem kellett volna karamboloznom és a kitéréskor már tudtam, hogy a mögöttem lévő ugyanúgy nem fog tudni megállni.



2018. febr. 26. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Te ilyen karambolozos vállalkozó vagy vagy mi ? :)) Valaki kötelezett a karambolra vagy mi ?
2018. febr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Illő lenne, te lennél a szemtanú.

Más kérdés, hogy te is relatív gyorshajtottál...

2018. febr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Ne legyen lelkiismeret furdalásod, te lehet hogy meghaltál volna a motoron, ők meg biztonságban voltak az autóban.


Inkább legyen egy kis kocc minthogy akárki is meghaljon!!!

2018. febr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vissza kellett volna menni megkérdezni jól vannak-e, de végeredményében lényegtelen. Ha láttad, hogy jól vannak már az is oké. Cserbenhagyás ténye ilyenkor nem áll fenn.


Az meg hülyeség amit írsz, te elkerültél egy balesetet a jó reflexeid miatt, a mögötted lévőnek ez nem sikerült. Nem vagy hibás ebben, te cselekedtél jól. A mögötted lévő akkor is nekiment volna, csak akkor téged présel be a két kocsi közé.

2018. febr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jól csináltad, nincs itt semmi gond. Ha látod, hogy valakinek baja lett, akkor gondolom úgy sem hajtottál volna el :)
2018. febr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de olyan fura érzés. A félreértések elkerülése miatt mondom, hogy nem hajtottam gyorsan és nekem volt ott elsőbbségem!
2018. febr. 26. 18:40
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Szentanúként illett volna a helyszínen maradnod vagy legalább az adataidat hátrahagyni, hiszen fordított esetben neked is jól jönne az ilyen segítség mástól.


És természetesen ha balesetet észlelsz, állampolgári kötelességed meggyőződni arról, nincs-e veszélyben valakinek a testi épsége, élete. Ezt egy hevenyészett hátranézessel aligha tudod teljesíteni.

2018. febr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem megfelelően cselekedtél!

Ha nagyon zavar, akkor bemehetsz a helyi rendőrségre és megkérdezheted, hogy lett-e ügy az adott helyszínen történt koccanásból, ha igen, akkor tanúskodhatsz ha akarsz.

2018. febr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Közben megkérdeztem telefonon és nem tudnak róla semmit. Ezek szerint nem lett belőle ügy.
2018. febr. 28. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!