Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bármilyen lassan közelítem...

Bármilyen lassan közelítem meg a zebrát, mindig van olyan gyalogos, aki féktávon belül rálép?

Figyelt kérdés
Igen. Szerintem rossz ez a kresz-szabály: "Az autósnak úgy kell megközelítenie a zebrát, hogy bármikor meg tudjon állni", ezzel gyakorlatilag a teljes felelősséget az autósra hárítják. Teljesen figyelmen kívül hagyják a magyar valóságot, miszerint a gyalogosok nagy része nem gondolkodik közlekedés közben. Ha 5km/h-val gurulok a zebra felé, akkor is van olyan ember, aki egy-másfél méterről hirtelen odaugrik az út széléhez hogy ő most átmegy és 10 centiméterre a kocsi elejétől rálép a zebrára, ezzel vészfékezésre kényszerítve az autóst. Vagyis sportot űznek abból, hogy nem állnak meg a zebra előtt, egyértelműen jelezve az átkelési szándékot, hanem arrafelé andalognak, majd hirtelen irányváltással és gyorsítással a zebrán teremnek. Így nem létezik az a sebesség, amivel normálisan lehetne megközelíteni a zebrát, mert valaki mindig féktávon belül ugrik a zebrára. Ez csak engem zavar, vagy mások is így látják? Ráadásul az ilyen emberek fele telefonozik és/vagy zenét hallgat, kizárja a külvilágot és észre sem veszi, hogy egy autós figyelmessége miatt éppen életben maradt.

2018. márc. 20. 01:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
inkább csak szar érzés mindenkinél tufábbnak lenni
2018. márc. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


Bekajáltátok a troll kérdést.


Be bizony. Nézzük meg, mit tesz erre a moderátor!

2018. márc. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én azt utálom a gyalogosok egy részében, hogy nem határozott. Ők is közlekednek, ahogy mi autósok is. Határozottan odalép a zebrához, hogy ő bizony át akar menni. Ez a normális viselkedés. Majd szétnéz és ha megkapta az elsőbbségét akkor megy.


Ehhez képest sokan csak átbillennek, mintha otthon lennének és a klotyóra mennének ki. Na ebből van a baj, meg az anyázás végül, mert az autós próbálja eldönteni, hogy na most ez mit is akar. Azt meg ne várja el senki, hogy minden zebránál 5-tel menjünk, mert leállna az élet mindenhol.


Ez pont ma történt velem, leléptek a járdáról az útra és ott haladtak tovább, majd a zebra előtt körbenézés nélkül átcsaptak az úton. Láttam már előre, hogy ezeknek ott valami kínja van úgyhogy lassítottam is 30 körülre, de még így is váratlan volt, mert a mozgásuk alapján nem terveztek a zebrán átmenni.

Oda is szóltam neki hogy körbe kéne nézni mert te is közlekedés része vagy ám, amire bemutogatások lettek a válaszok. Az ilyet én nem is sajnálom, ha eltolja egy Ifa...

2018. márc. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Alex Fly ***** válasza:
46%

@14: és szerimted mi a búbánatnak vannak összefirkálva az utak keresztben mindenféle csíkozással: És mi a füstölgő istennyiáért vannak a szélére állítva a "gyalogátkelő" táblák?

Megsúgom: azért, hogy az autóvezető ezeket meglátva lelassítson annyira, hogy ha ott gyalogos lépne le az úttestre, akkor minden körülmények között meg tudjon állni, hogy az összes lábával a földön járó létforma biztonségban átérhessen a túloldalra. Nem a másiktól kell elvárnia azt, hogy helyette körülnézzen és megálljon...

Igen, persze: az autós is közlekedni szeretne... Ezzel semmi gond nincs; meg van neki engedve -egészen addig, amíg amíg ezt szabályosan teszi. Ha nem, akkor nem joga van, legfeljebb követelőzik.

És bármilyen hihetetlen: aki nem ül autóban, annak is ugyanolyan joga van közlekedni. A közlekedés ugyanis alkotmányosan biztosított alapvető emberi jog. Az autózás pedig nem.

2018. márc. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

15:most mi a gondod, lassított, meg is mentette az öngyilkos jelölteket.

sok gyalogos csak nézelődik a zebránál mitha épp LSD hatása alatt nézné a sárkányok harcát az égbolton.

többször volt már hogy rá kellett dudálnom, hogy menjen már, nem azért álltam meg mert kifogyitt a benzin.

2018. márc. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Alex Fly ***** válasza:
@16: persze. Avassuk szentté azért, mert betartott egy alapvető közlekedési szabályt? Talán nem "lassított, meg is mentette az öngyilkos jelölteket", hanem lassított, mert a KRESZ szerint ez a kötelessége és nem mentett meg senkib hanem nem gyilkolta meg az ott szabályosan közlekedőket, akiknek abszolút elsőbbsége van. Aki nem így tesz, annak semmi keresnivalója a volán mögött...
2018. márc. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!