Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Útfelújításkor módosítják a...

Útfelújításkor módosítják a fix traffipax (VÉDA) sebesség határát 90-rol 40-re, valaki kapott mar csekket ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Városon kívül van kint a tábla, 90-ről 40-re. A gyakorlatban módosítják a sebesség határt ? Kapott mar valaki ilyen esetben Csekket?

2018. ápr. 24. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Visszakérdezek: mit csinálsz, ha igen és mit, ha nem?


Az a 40-es tábla nyilván azért van ott, mert napjában 5-10 alkalommal kitolat valami lehetetlen helyről egy nyerges homokszállító vagy lapátolás közben eléd szédeleghet egy melós. Azért vegyél vissza a tempóból és ne egy kibåszott kamera miatt.

2018. ápr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gyorsan nem mentem, kb 55-60 között. Indokolatlan volt a 40es tábla hiszen nem dolgozott senki. A kérdésemre választ viszont nem kaptam.
2018. ápr. 24. 13:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Óóó igen, mert mindig nagyon megalapozott a 40-es tábla kirakása :)))

A múltkor volt ez már téma, és arra jutottunk, hogy nem volt átállítva a VÉDA. De attól jobb óvatosnak lenni.

2018. ápr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Nem lehet tudni.Csak akkor derül ki ha jön a csekk,szóval én mindenképp lelassítanák ott 40re.

Természetesen idehaza a táblákat semmi nem indokolja mert a legtöbb "építési területen" hónapokig semmi nem történik közel távol ember nem dolgozik, de a 40 es az kint marad mert ugyan ki szedné le? Senkinek nem feladata.

2018. ápr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as, mint írtam, pont akkor van ezeknek a tábláknak jelentősége, amikor épp valami mozgás van, ami nyilván az idő egy kisebb hányada. De elég nehéz ezt a konkrét munkafázisok naprakész ismerete nélkül megítélni a volàn mögül, ezért ha egy ilyen 40-es tábla kerül eléd, csak megéri lelassitani 50 körülre, nem? Aztán úgyis egy perc múlva húzhatod neki gond nélkül, kivéve nyilván néhány valóban elbåszott hosszú útépítést.
2018. ápr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A VÉDA-t csak akkor állítják át, ha az úton végérvényesen megváltozik a sebességhatár. Az ideiglenes 40-es tábla kihelyezése nem is a rendőrség hatásköre, azt az útépítők teszik ki. Általában ez úgy történik, hogy adott intervallumba megadják az útépítés idejét, megkapják rá az engedélyt és amikor akarják kiteszik a táblát, majd az építés végén (vagy megintcsak: amikor akarják) leveszik. Most képzeld el milyen lenne, ha átállítják a VÉDA-t, de időjárási okokból mégsem kezdődik meg az útépítés és nem teszik ki a 40-es táblát...
2018. ápr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépena a válaszokat!
2018. máj. 5. 12:25
 8/8 anonim válasza:

Én most szívtam meg egy ilyet.


Kapott valaki ezért csekket?

2020. jún. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!