Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A bukósisakoknak milyen...

A bukósisakoknak milyen követelményeknek kell megfelelni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy létezik az ECE R22-05 szabvány, de kategóriánként mindegy?


Itt arra gondolok, hogy pl. vannak olcsó sisakok robogósoknak, és megfelel ennek a szabványnak, akkor azt lehet használni egy 150 lovas, ezres sportmotoron is?

De látok biliket is choppereseken, elvileg azok is törvényesen viselhető bármilyen motoron?

Bár azt nehezen tudom elképzelni, hogy az védene bármit is.


2018. máj. 5. 19:47
 1/7 anonim válasza:
100%

Így van, ha megfelel a sisak a fenti szabványnak, akkor lehet hordani, de ez nem jelenti azt, hogy biztonságos is, csak azt jelenti, hogy egy alap szabványnak megfelel.


A legbiztonságosabbak a zárt bukósisakok, a legkevésbé biztonságosak pedig a nyitottak. Olyat kell venni, amilyen céllal motoroznál, ha pl pályázni is szeretnél, illetve sokat mész autópályán, akkor a legjobb a zárt sisak (ezek csendesebbek is), míg ha csak városban "döcögsz" 50-70-nel, akkor megfelelhet más típus is, de személy szerint a nyitottakat kerülném (a felnyithatókat sem használnám felnyitva).

2018. máj. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez így elég vicces. Bár azt kizárnám, hogy egy Hayabusára bárki is megvenne egy 6 ezer forintos sisakot, de akkor is...

Minimum 3 kategóriába kellene sorolni.

2018. máj. 5. 21:06
 3/7 anonim válasza:
100%
(Első vagyok) - Sajnos ez van. Mindenki olyat vesz, amennyire számít neki a biztonsága. Zárt sisakok közül is van különbség minőségben és biztonságban is egy 20ezres és egy 200ezres sisak között. A motoros felszerelésekre igaz, hogy a drágább az jobb (bár ez így elég nyers).
2018. máj. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

(első vagyok) - Itt tesztelik a bukósisakok biztonságát:


[link]

2018. máj. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezt az oldalt el is mentettem. Köszönöm!


Én kb. 50 ezezerig mennék el, de nem is vagyok egy "Ghost Rider". Laza túrázgatásokhoz elég egy olcsóbb.

2018. máj. 5. 21:46
 6/7 anonim válasza:
(első vagyok) - szívesen. 30-50ezer között azért már lehet jót találni (pl HJC, Caberg), viszont nem hinném, hogy valami csendes sisakok lennének (nekem HJC RPHA 70 ST-m van és autópályán azért kell a füldugó is, szóval egy olcsóbb sisak is igényli majd a füldugót bizonyos helyzetekben).
2018. máj. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
E jelzéses legyen más nem kell. Azt már a vevő dönti el mennyit ér neki a sisak. Igazából a nagyon drága sem jobb biztonságilag , csak bizonyos extra dolgokban kedvezőbb a tulajdonsága.
2018. máj. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!