Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt miert van elsobbsege a...

Itt miert van elsobbsege a biciklisnek ha nem mukodik a lampa?

Figyelt kérdés

[link]



Ezt a reszt nem ertettem a dologbol, lampaval valszeg a kanyarodo kocsinak teli zoldje van, oke. De ha nincs lampa akkor ha a kocsi kanyarodik akkor nem ertem miert van a biconak elsobbsege.



2018. máj. 9. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kocsi irányt változtat, a bicikli meg nem.
2018. máj. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig egyértelműen elmondta a figura a videóban. A kerékpáros egyenesen halad, az autó pedig kanyarodik. Az egyenesen haladó járműnek és gyalogosnak is elsőbbsége van a kanyarodó járművel szemben.
2018. máj. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég érthetően el is magyarázza az illető...

Nem egyszerű az a kereszteződés, amit még okoskodva meg is bonyolít az "egyirányú kerékpárút", ami ugye a KRESZ-ben ismeretlen

2018. máj. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3-as, és mégis mi olyan bonyolult egy egyirányú kerékpárútban elsőbbségadási szempontból, a jelen esetben? Itt ugyanis akár tudsz róla, hogy egyirányú, akár nem, tekergetheted a nyakadat, mert gyalogos ugyanúgy jöhet a bringás számára elvileg tiltott irányból.


Az pedig nonszensz, hogy nincs a KRESZ-ben egyirányú kerékpárút, mivel sok helyen alkalmazott megoldás és igazából nem is nagyon tudom az úttest és a kerékpárút közötti átmeneteket elkèpzelni minimum pàr méteres egyirányúsításról nélkül.

2018. máj. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben nincs semmi bonyolult, jogosítvánnyal rendelkező egyénnek egyértelmű kellene legyen mindenféle külön magyarázat nélkül, de első leírta.
2018. máj. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor az elsobbsegadas tabla csak a keresztezo ut miatt van ott?
2018. máj. 10. 08:07
 7/11 anonim ***** válasza:
A bicikli út végén azért van tábla, amiért az autóknak is van tábla a lámpa mellett...
2018. máj. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha nem mukodik a lampa, akkor azt kell figyelembe venni. Ezt ertem. De ez esetben is elsobbsege van a biciklisnek, pedig sztem csak neki van tablaja, a kocsinak nincs.
2018. máj. 10. 10:31
 9/11 Alex Fly ***** válasza:
KRESZ 31. § (5) bekezdés b) illetve cb) pontja.
2018. máj. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A videóban látszik, hogy a kanyarodó autók lámpája felett ott van a maci sajt.
2018. máj. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!