Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a bicikli út keresztezi a...

Ha a bicikli út keresztezi a zebrát a zebrán áthaladó gyalogosnak vagy a biciklisnek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
2015. szept. 18. 20:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
gyalogosnak
2015. szept. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Akkor jó, mert elkezdett rikoltozni velem egy bicajos, hogy ez bicikli út nézzek szét mielőtt lelépek a zebrára, de akkor neki kellett volna megállnia.
2015. szept. 18. 21:25
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ezért kellene óvodás kortól közlekedni tanítani az embereket... :D
2015. szept. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Csakis akkor lehetett elsobbsege, ha jelzolampaval ellatott keresztezodes volt es neked pirosad volt.
2015. szept. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem volt jelzőlámpa. Megnyugodtam, hogy nem én vagyok a hülye.
2015. szept. 18. 22:09
 6/18 anonim ***** válasza:
14%

Nem biztos, hogy nem volt igaza a bringásnak. Bár más a fékútja, mint egy autónak, de ha hirtelen lépsz elé, az a te felelősséged is.

Úgy egyébként ha a bringás picit elgondolkodna, az autós forgalmi sáv is áthalad a zebrán. Ha a bringásnak elsőbbsége van, akkor az autósnak is. De akkor mire jó a zebra? Semmire!

A kerekes nem csak hülye lehetett, hanem bunkó is.

2015. szept. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
38%
Bátyámat egy biciklis egy közúti zebrán ütötte el. Zöldje volt a gyalogosoknak, és egyszercsak közéjük hajtott, majd amikor totál nekiment bátyámnak, azt mondta hogy "azt hittem átférek az emberek közt..." Majd összeszedte a bicikliét, és továbbment.
2015. szept. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Alex Fly ***** válasza:
100%
Zebrán minden esetben a gyalogosnak van elsőbbsége. Illetve a megkülönböztető jelzést használó járművekkel szemben nincs, de azok nem valószínű, hogy kerékpárúton közlekednének.
2015. szept. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha még nem léptél le a zebrára akkor nincs meg az elsőbbség.
2015. szept. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9-es! Ez akkora marhaság. Ha már lelépett, akkor zebra nélkül is a gyalogosé a pálya. Meg is kellene érteni a szabályokat.
2015. szept. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!