Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire "megbízható" a...

Mennyire "megbízható" a buszok csomagtartója?

Figyelt kérdés

Nem a legjobban fogalmaztam, szóval:

Most mennénk először távolsági busszal, viszont visszük a gyerekülést (ott majd autóval leszünk)

Szóval berakatnám a busz csomagtartójába.. Ezek mennyire megbízhatóak? Vagyis ha én a soförrel barakatom oda akkor ha valaki más azt mondja, hogy azaz övé akkor akár oda adná neki?

Na jó, remélem értitek mit makogok 😃


2018. máj. 12. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Figyelnek a csomagokra, és már van ahol leragasztják karszalaggal, így csak azt adják oda, amelyik az utasé, de te is ha arra az oldalra ülsz, ahova be lett téve, figyelheted.
2018. máj. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:
73%
Sokat utaztam távolsági busszal, de soha nem volt gond a csomaggal.
2018. máj. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Elméletileg megtörténhet az ilyen, de gyakorlatilag nem szokott gond lenni.
2018. máj. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szomszédomét így lopták el.Két nagy sporttáska volt tele minden féle, kamionsofőrök által használt túlélő eszközökkel,személyes tárgyakkal.

nem minden társaság buszai megbízhatóak.Csak azok ,amiknél úgy van ,mint a ruhatárban.

2018. máj. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó szerint nem mindegyik megbízható. Lehet igaza van, de azért egy sporttáska és egy gyerekülés között lényeges eltérés van a ritkaságát illetően.

Ha a vezető bepakol 5 sötétkék, három barna, 7 zöld sporttáskát, s én majd nem a saját kék táskámat kérem el, hanem egy másikat, azt nem biztos, hogy feltűnik neki.

De azon biztosan csodálkozni fog, hogy egy szőke nő pakoltatta be a gyerekülést, most meg egy szakállas férfi vinné.

Ami meg a kamionos cuccoshoz hasonló lopást illeti: Honnan tudom, melyik csomagot érdemes kikérni a sajátom helyett? Mert az is feltűnő, hogy be nem rakattam semmit, de kivenni igen. De jó, nem tűnik fel. Mit kezdek 60 darab koszos bugyival? Vagy átlátok a táskán, s tudom van benne némi aranynemű is, meg értékes svájci óra…

2018. máj. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Természetesen előfordulHAT ilyen lopás, főleg ott, ahol nem adnak csomagjegyet (pl belföldi járatokon elvileg van ilyen, gyakorlatban még nem találkoztam vele). De valójában olyan kevés az ilyen eset, hogy nem éri meg ezen aggódni. Persze ha ez megnyugtat, akkor kérj csomagjegyet akkor is, ha nem adnak - ha azt mondjak, nincs ilyenjük, akkor legalább fotózd le, hogy hová és hol rakattad be.
2018. máj. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%

Hogy mik vannak, innen kell megtudnom. :)

Én a nyugdíjas szüleimet szoktam kivinni a buszpályaudvarra, amikor pl. szanatóriumba, meg ilyen helyekre utaznak nagy csomagokkal, évi 1-2 alkalommal.

A 2-3 csomagot simán bepakolom a csomagtartóba a felszállás ideje alatt, ők meg érkezéskor szólnak, hogy csomagjuk van, és a buszsofőr akkor megvárja leszállás után, hogy kivegyék, és lecsukják a csomagtérajtót.

Még soha nem kaptak semmi csomagjegyet. És nem is szállt ki a sofőr egyszer sem segíteni, pedig hát nem mozognak valami fitten.

Mivel ők nem is tettek be csomagot - mert én tettem be, miközben ők sorba álltak a többi 10-20 felszállóval -, ennyi erővel akárkiét is kivehetnék.

2018. máj. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!