Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tehetek, hogy nagyapámtól...

Mit tehetek, hogy nagyapámtól elvegyék a jogsit?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy nagyapám közveszélyesen vezet. Szemüveget kellene hordania, de nem teszi, mert nincs beírva a jogosítványába. A háziorvosnál úgy ment át, hogy betanulta a táblát. Saját bevallása szerint a közlekedési táblákat egyáltalán nem látja, de az alakjukból és színükből tapasztalati úton felismeri őket. Többször is volt már, hogy nem vette észre a másik autót, kihajtott elé, de a másiknak hála nem lett belőle baleset (eddig).


És mivel nem okozott még balesetet, a szemüveget meg letagadja, ezért nem is tudják elvenni a jogosítványát, én viszont már féltem, hogy egyszer balesetezik és ottmarad. Mit tehetnék, hogy elvegyék a jogsiját?



2018. máj. 20. 16:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos, semmit. Mind addig ammedig valóban nem okoz egy halálos kimenetelű balesetet. Majd ha a halálos balesetet okoz, akkor a rendőrség nem csak hogy elveszi a jogsíját, de élete végig rács mögé kerül, vagy rosszabb esetben az IMEI-be. De ehhez sajnos az kell hogy baleset történjen.
2018. máj. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Jól érted, ezt szeretném megakadályozni.
2018. máj. 20. 17:49
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
Igazából teljesen törvényesen vezet, nem fogják rács mögé dugni, max a jogsiját veszik el. Sajnos semmit sem tehetsz.
2018. máj. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Teszel bejelentést a rendőrségnél, okmányirodában.
2018. máj. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Ha beülnél mellé nem így látnád! :) A legnagyobb probléma itt az, hogy szemüveg kellene neki, de hajthatatlan az öreg, merthogy ő nem fog szemüveget hordani. Szinte csak a szerencsén múlik, hogy nem okoz balesetet, mert szinte minden útján történik valami apróság.


Hogyan tegyek bejelentést a rendőrségen, ha minden tagadni fog és balesetet eddig nem okozott? Mit mondjak egyáltalán?

2018. máj. 20. 18:04
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Az sem kizárt, hogy a papa szeret nagyzolni, és kamu az egész betanult tábla dolog, még hogy tényleg ennyire nem lát. Egyéb esetben a dokinak kell szólni, hogy látásvizsgálatnál csal az öreg, figyeljen oda.
2018. máj. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%
De milyen alapon vennék el a jogsiját, nem hord szemüveget, mert nincs beírva hogy kéne, ezzel a rendőrség se tud mit kezdeni. Azt hogy hogy ment át, nem dolguk kivizsgálni, de amúgy se tudnák. Nyilván én se örülök, hogy ilyen alakok vezetnek, de itt most te akartál segítséget, nem az én véleményem volt a kérdés.
2018. máj. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Az orvosra gondoltam én is, de a következő vizsgálat valami 3 év még... Ha most szólok neki, akkor ő vissza tudja vonni az alkalmasságát vagy ugyanúgy semmi értelme nem lenne?
2018. máj. 20. 19:52
 9/22 A kérdező kommentje:

# 6/8 Időpont ma 18:13:


Nem hiszem, hogy kamu, mert szerintem tényleg nem lát jól. Amikor betanult utakon megy, akkor nincs is nagy probléma, mert tudja fejből az elsőbbségeket, de volt hogy jobbkezesre változtatták az egyik utcát a városban és az öreg csak úgy átrobogott rajta rutinból, pedig kint volt a macisajt is neki. Aztán sávot úgy vált sokszor, hogy bemegy a másik elé, pedig a fejével nézi a tükröt, de szerintem egyszerűen nem látja. Kész csoda, hogy eddig megúszta dudálással és nem volt még baleset belőle.

2018. máj. 20. 19:56
 10/22 anonim ***** válasza:
87%
A két kocsikulcsot dugjad el. Jogsi nélkül lehet vezetni, járó motor nélkül nem.
2018. máj. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!