Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi van akkor ha egy kamion...

Mi van akkor ha egy kamion sofőr éppen nemzetközi úton van és mondjuk egy közeli hozzátartozó halálhírét kapja vagy valami más szörnyű hírt?

Figyelt kérdés
Mi történik ebben az esetben? A gépkocsivezetőnek folytatni kell az utat vagy átveszik vagy mi lesz? Ez a cég emberségességén múlik vagy van rá szabály?

2018. máj. 21. 22:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Anyád - apád meghal és te dolgozol előírásszerűen tovább?"


Miért mit kellene csinálnom? Rakjam le a szekeret az autópálya kellős közepén, rohanjak haza és üljek 3 hétig a szobában a temetésig? Értem, hogy szörnyű tragédia valakinek az elvesztése, de ha már meghalt, akkor hiába megyek haza, attól nem fog feltámadni, én meg nem tudok mit csinálni már. Ilyenkor nyilván az a helyes, hogy rokonságot körbetelefonálom, telefonon lelkizünk egyet, leszállítom az árut épségben, aztán megkérem a diszpécsert, hogy a temetés előtt 1 héttel forgasson haza...

2018. jún. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
71%

11.


Nézd, nem vagyunk egyformák, ha neked ennyi, akkor ennyi. Azt is el tudom képzelni, hogy valakinek pont az segít elterelni a gondolatait, segíteni a gyászban, ha dolgozik.


De van gyereked? Ha a kislányommal lenne baj, én bizony egyszer szólnék, hogy vigyenek haza, ha nem, letámasztanám a vasat akárhol és aztán pereljen ha akar.

2018. jún. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Én ismerek olyat akinek az apja halt meg és nem tudott haza jönni mert 6 hónapra ment ki és a 6 hónap az 6 hónap
2018. jún. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én olyat is ismerek személyesen, akinek az asszonya itthon megszült, ő meg kint dolgozott - ilyen is van.


De tulajdonképpen nem is ez a kérdés, ez a személyes döntése mindenkinek. A kérdés az, hogy a cég mit lép arra, ha bejelentem, hogy most SOS haza kell mennem.


Jobb cég erre reagál, megkérdezi milyen jellegű a baj. Beteg vagy? Lehetsz lázas, influenzás - én kihordtam párat lábon meló közben - hiszen 40 fokos lázzal vezetni, szerintem nem biztonságos. Vagy megmondod, családi gondom van, haláleset, betegség, baleset.


Egy rendes cég intézkedni fog, és ha azonnal nem is tud érted menni, de megoldják, hogy egy - két napon belül hazavigyenek. Ha nagy a gáz, repülőre is feltehet, valahol ott hagyod a cuccod, érted mennek személykocsival, visznek váltást, megoldják ne félj. Max. ennek költségei lehetnek vita tárgya, de ha a gyereked fekszik kórházban, baleset érte (Isten őrizzen minden kollégát ettől), akkor ez a legkisebb probléma.


Ha meg olyan szar cég, hogy le sem szarják a bajodat, akkor meg is érdemli az olyan, hogy feldobd a ponyva tetejére a kulcsot, átülsz valakihez, kimegy érted az asszony vagy egy haver. Írta már valaki: megtörtént ez már nem is egyszer, La Jonquera - ban a Waberer's sofőrök oda is szartak a fülkébe.

2018. jún. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!