Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most akkor hogy van ez?

Most akkor hogy van ez?

Figyelt kérdés
A mai nap folyaman felálltam egy intézmény elé ahol egy üres placc van. Ez egy kollegium. A szelere alltam hogy nehogy zavarjak valakit, de eleg nehez lett volna mert azon a reszen se gyalogos se biciklis nem all. Pont jottek a kozteresek es fotoztak az auto fele, gondolom az autot fotoztak le. Semmilyen tabla nem jelzi hogy ezen a reszen parkolni tilos. Ezen a helyen nem en vagyok az egyeduli aki megszokott allni. Ugyhogy ezt most nem ertem hogy mi lesz belole?! Az ut melleti reszen egy sarga vonal van, fele gyalogos fele biciklis resz. De akkor se ertem mert tabla nincsen. Es ezert idegesit mert mas is ugyanugy megall ott es semmi nincs belole. Most nem masokra terelem, de ez hulyeseg sztem vagy nem tudom. Valaki hatha jobban tudna.

2018. máj. 22. 16:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
2018. máj. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%

Padok, virágtartók... tehát ott a gyalogosok közlekedhetnek.

Járda, vagy tér, nevethetjük placcnak, a lényeg, hogy parkolókba nem szokás padokat tenni.

Az emlitett sárga vonal is megállási, várakozási tilalmat jelölhet (vagy kerékpársávot).

2018. máj. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatos sárga vonal = megállni tilos.

A mögötte lévő terület pedig a gyalogosoké, oda a járdán megállás szabályai érvényesek (külön jelzés nélkül csak mozgáskorlátozott, vagy megkülönböztető jelzést használó állhat ott meg)


Az, hogy a közterületisek mit csináltak, és lesz-e következménye, a leírásból szintén nem következtethető ki, de a jelzett helyen várakozó jármű szabálytalan

2018. máj. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%
Üres placcra sosem szabad állni, ha van ott vmi intézmény, akármi, ha nincs. Csak kijelölt parkoló helyre szabályos, főleg városban, faluban nem számít annyira, mivel nincs közterület felügyelet.
2018. máj. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként tök mindegy, hogy te minek nevezed azt a helyet.

Várakozni az úttesten szabad csak, ha tábla nem tiltja.

Ezen kívül útpadkán, szintén akkor, ha a tábla nem tiltja.

Járdán akkor szabad várakozni, ha a tábla azt megengedi. Akkor is csak olyan módon, ahogyan a kiegészítő tábla mutatja, s marad még 1.5 méter széles hely a járdán.

Szóval ha olyant látsz, hogy felállhatsz félig a járdára, de a járda teljes szélessége 1 méter, akkor a jelzés ellenére sem állhatsz fel. Ellentmondásos, de van ilyen.

Máshol nem várakozhatsz.

Ha neked nem nyilvánvaló, hogy a mutatott helyen semmi keresni valód sincs, akkor ad vissza a jogosítványodat.

Az sem hivatkozási alap, hogy mások is állnak ott, s őket nem büntetik.

2018. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ezen a képen nem egy üres placc van, hanem konkrétan egy gyalogosoknak kialakított kis tér. De egyébként hogy oda beállj kocsival át kell hajtani még a gyalogosjárdán is, ha a belógó zebrától nézzük az utat.


Konkrétan én a következőket látom a képen:


Zebra, annak a vonalában van az autóút gondolom. Tőle jobbra: padka, gyalogosjárda, rajta egy bekanyarodni tilos tábla és egy fém sakkfigurához hasonló cölöp, amit a behajtás ellen szoktak letenni; fehér csíkozás, sárga vonal, fehér vonal (igaz egy kicsit kopott, de jól látható). Összeszámolva csak 7(!) jelzést nem vett észre a kérdező. Azért ez elgondolkodtató egy jogosítvánnyal rendelkező embertől.

2018. máj. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Majd jön a placcrendőr és elzavar, mert placcolni tilos. Vagy arra jár egy placcterület felügyelő és jól megmázsál. Mert a jelek alapján ez egy forgalomtól elzárt placc.

Így már érted? :)

2018. máj. 23. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
59%
Google utcaképet osszál meg, akkor lehet majd érdemben válaszolni.
2018. máj. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#12-es válaszban ott a kép. ^^
2018. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!