Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben az esetben kinek van...

Ebben az esetben kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

Szokatlan, de nálunk (nem mondok helyet, -egy kis település bekötő útja-) ilyen kereszteződés van.


[link]


A kék kocsinak el kell engednie, amikor ki akar fordulni a főútra a jobbról érkezőt, de ha még jóval előtte van, és jobbról közben pont kanyarodik le a főútról egy autó akkor mi a helyzet? Kölcsönös megegyezés? Vagy már itt is elsőbbséget élvez a sárga autós?


2018. máj. 28. 20:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
ott jobbkéz szabály érvényes :D
2018. máj. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Én sem látok semmit, ami felülírná a jobbkézszabályt. De elég érdekes kialakítás, annyi szent. De ha "normál" módon lenne megoldva a kereszteződés, akkor is a sárgának lenne mindenképp elsőbbsége, táblákkal vagy anélkül is. Szóval nem értem, mitől kérdés a kérdés...
2018. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

azért kérdés a kérdés, mert a rajztól is bonyolultabb élőben ez a kereszteződés. Leginkább mindenki balra megy, jobbról ritkán jönnek be. Ahol a sárga van, az olyan élőben, mint egy semleges terület.

Bár most fel van festve de régen nem volt és nagyon hülyén néz ki az egész. Főleg, hogy szinte egyenesbe jön jobbról befele az út, a balra ágazó meg már úgy ki van járva, mintha "nagyobbrendű" lenne.

2018. máj. 28. 20:42
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
ettől függetlenül jobbkéz szabály
2018. máj. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%
Ez bizony jobbkezest is tartalmaz, elég elszabott megoldás, bár ha belegondolsz, ugyanezek lennének az elsőbbségi viszonyok akkor is, ha nem lenne ott középsziget. Ilyesmi van pl Budapesten a Május 1. téren. De Dédestapolcsányban a mályinkai elágazásnál érdekesebben oldották meg, mert a macisajt a teljes kereszteződés elé került.
2018. máj. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

igen, pont olyan mint a Május 1-je tér.

Legalább most már tiszta nekem, hogy abban az esetben is jobbkézszabály.

2018. máj. 28. 21:00
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez az a hely ahova egy körforgalom kellene.
2018. máj. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Alex Fly ***** válasza:
72%

Ahogy már írták: jobbkéz...

A rajzon 3 kereszteződés szerepel, ezek közül pont az az egy egyenrangú, ahol a két jármű találkozik.

2018. máj. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
A rajzon valami nem kóser, mert eszerint a sárga autó mindkét elágazásba bekanyarodhat, a kék pedig mindkét elágazást igénybe veheti a "kimenetelhez". Ennek így mi értelme lenne? Az nem kérdés, hogy a sárga autónak jobbkézszabály miatt elsőbbsége van, de valami táblának még biztosan kell lennie ott, mert ennek így se füle se farka. Jó lenne, ha a kérdező belinkelné térképen is, mert én ezt nem tudom elhinni.
2018. máj. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Ja, a macisajtban azokat az útfirkákat nem tudom értelmezni. Ilyen tábla nincsen!
2018. máj. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!