Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hány cm testmagasságtól elég...

Ede1219 kérdése:

Hány cm testmagasságtól elég az ülésmagasító, és hány cm-től nem kell az sem?

Figyelt kérdés
igen, lusta vagyok kikeresni, köszönöm, ha valaki válaszol.
2018. jún. 10. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

-135 -ig teljes értékű ülés,

135-150 ülésmagasító

150- semmi.

2018. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. jún. 11. 17:21
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindegy, hogy első, vagy hátsó ülés.

Első ülésen 150 cm-es magasságig kötelező a gyermekbiztonsági rendszer (például, gyerekülés).

Hátsó ülésen 135 cm-es magasságig kötelező a gyermekbiztonsági rendszer (például, gyerekülés). Ilyen magasság fölött akkor lehet eltekinteni a gyermekbiztonsági rendszer használatától, ha az üléshez beszerelt biztonsági övvel - testméretéhez igazodóan - biztonságosan rögzíthető. Hátsó ülésen nem kell gyermekbiztonsági rendszer, ha a hároméves kort betöltötte, és nincs gyárilag beszerelt biztonsági öv.

Az ülésmagasító nem gyermekbiztonsági rendszer, mert például nincs oldaltámasz, és nem védi a nyakát, fejét; nincs is rajta a megfelelő védelmet tanúsító címke.

2018. jún. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
135 cm-től elég az ülésmagasító, de ha beállítható az öv úgy, hogy ne a nyakán menjen át, az sem muszáj. 150-től semmi nem kell, és elöl is ülhet.
2018. jún. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kimaradtam valamilyen privát-üzenetes információból, de nem látom, hohy kizárólag hátsó ülésre vonatkozik a kérdés.

Általánosságban nem állja meg a helyét, hogy 135 cm-es magasságtól elég az ülésmagasító, mert első ülésen, nem.

2018. jún. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem volt privát üzenet, de valóban a hátsó ülésre vonatkozik a kérdésem, elnézést azoktól, akiket megtévesztettem.
2018. jún. 14. 18:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm a lepontozást, én természetesen hátsó ülésre értettem a kérdést (mint utólag kiderült jól), mert gyereket általában szokás ültetni. A hátsó ülésre vonatkozóan helyes a válaszom, első ülésre annyi kiegészítés, hogy ott 150 cm-ig kell a komplett gyerekülés.
2018. jún. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!