Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire veszélyes autópályán...

Mennyire veszélyes autópályán a "fürdetés"?

Figyelt kérdés

Ismerősömmel utaztam, ő vezetett. A belső sávban haladtunk, előztünk egy nagy sor kamiont, sűrű volt a forgalom, lehúzódni értelmetlen lett volna 2 kamion közé. Egy tahó le akart minket tolni, villogtatott. 140-el mentünk, előttünk is autók végig, ugyanezzel a tempóval. Szóval a lényeg, hogy nem jutott volna előrébb. Aztán az ismerősöm megunta és megfürdette, egyből lemaradt biztonságos követési távolságra.


Aki esetleg nem tudná, fürdetés : ablakmosó folyadékot hátra spriccelni a mögötted haladóra.


2018. jún. 13. 18:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem azért villogott, mert autópályán csak 130-cal lehet menni, szóval lassítani kellett volna. :)


De ezt a lassítást tényleg komolyan gondolom.

Teljesen jól írja az előző válaszoló, ha egy birka engedelmeskedik az ilyen agresszív sofőrnek, és gyorsabban megy, akkor az neki egy pozitív visszajelzés, hogy jól tette. És egészen addig így is jár el, ameddig meg nem öl valakit.

Én igazán segítőkész sofőr vagyok, mindig segítem - lehetőség szerint - az engem előzőket, de ha bejön mögém egy ilyen tolós, akkor automatikusan lassítok, és közben vigyázok, hogy ne tudjon előzni. Ha még közelebb jön, akkor még jobban lassítok: kisebb sebességnél nem olyan veszélyes egy ráfutás. Plusz legyen már egy rossz tapasztalata is a tahójának.

2018. jún. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!