Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sárga csíkos kerékpársáv...

Sárga csíkos kerékpársáv átvezetésen elsőbbsége van-e a gyalogosnak?

Figyelt kérdés

Van egy kereszteződés, zebra nincs, csak egy sárga csíkos kerékpársáv átvezetés és előtte az úttesten érkező járműveknek van elsőbbségadás kötelező táblája.


Ezen a sávon vajon van-e bármilyen elsőbbsége a gyalogosoknak?


Gyakran járok autóval egy ilyen helyen és a gyalogosok olyan kényelmesen sétálgatnak át rajta szinte mindig, mintha a parkban korzóznának.

Legutóbb csak lassítottam, mivel kerékpár nem közeledett és egy gyalogos pár lazán kilépett elém és elindultak a túloldalra, vészfékeznem kellett, pár centivel előttük álltam meg. És még nekik állt feljebb, kiabáltak, mutogattak.


Most én vagyok a hülye és nem tudok valami szabályt, vagy az összzes gyalogos a hülye, akik kijelölt átkelőhelynek nézik a sárga vonalakat?



#elsőbbség #gyalogos #kerákpársáv átvezetés #sárga vonal
2018. júl. 24. 20:06
 1/6 Alex Fly ***** válasza:
100%
Azokkal a járművekkel szemben, melyek arra az útra kanyarodnak rá, amelyen átkelnek, ugyanolyan elsőbbségük van, mint a zebrán. A többiekkel szemben nincs.
2018. júl. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyenesen haladok tovább az autóval, egyirányú utca, jobbra és balra is tilos kanyarodni. Merőlegesen csak kerékpárok járhatnak és tömegközlekedés.

Szóval egyenesen továbbhaladás esetére érdekelne a válasz.

2018. júl. 24. 20:19
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

A gyalogosok a hülyék, azt hiszik hogy zebrán vannak.


Nincs semmilyen általánostól eltérő elsőbbségük. Ugyanolyan, mintha egy sima kereszteződésben mennének át.


Amúgy a Népligetben van egy ilyen, amit rendszeresen zebrának néznek a bamba gyalogosok.

2018. júl. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Ezek a sárga jelzések két célt szolgálnak:

- a kerékpárosnak mutatják, hogy nincs vége a világnak, folytatódik tovább a kerékpárút/sáv az útkereszteződés után is;

- az autós figyelmét felhívja arra, hogy kerékpárosok közlekedhetnek arra.

Semmi más funkciója nincs.

Így senkinek szabályozza az elsőbbségét. Gyalogosnak ott nincs is nagyon keresnivalója.

2018. júl. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvaló, hogy nincs elsőbbsége e helyen a gyalogosoknak, de azt azért tartsd észben, hogy nincs mindenkinek jogosítványa és lehet kellően tájékozatlan ahhoz, hogy zebrának gondoljon egy, az úton keresztülvezető akármit. És hiába nincs elsőbbsége, téged is ott fognak órákra, ha elütöd. Én inkább lemondok az elsőbbségemről, kevésbé fáj az nekem, mint újraéleszteni meg karosszériáshoz járni.
2018. júl. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
A 4. választ leppontozónak ügye nincs jogsija!
2018. júl. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!