Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autósok! Ki hogyan viszonyul...

Autósok! Ki hogyan viszonyul a (forgalomasabb úton) biciklisekhez?

Figyelt kérdés

Már tanuló autósként sem tudtam hová tenni őket, mindig görcsbe ugrott a gyomrom, mert, hogy ki tudjam kerülni őket, át kell menni a másik sávba félig meddig, amit nagyon nem szeretek. Most, meg van a jogsim, de továbbra is nem szívesen kerülgetem őket.

De egyedül a forgalmasabb, városi főútvonalakon zavarnak. Másik tény, hogy jártam régen nagyon sokat bringával,sosem merészkedtem ki forgalmasabb útra, körforgalomba.

Leginkább attól félek,hogy a saját hibámon kívül okozok bajt, balesetet egy biciklis miatt. Persze őket is megértem, hisz nincs sok bicikli út a városban.


2018. júl. 26. 21:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

De basz... hogy előzöl meg valakit ha nem mert átmenni szembesávba?

Ha nem te okozol szándékosan balesetet akkor nincs probléma! Arra kell figyelni csak, hogy ne legyen bizonyítható hogy szándékosan vagy figyelmetlenségből okoztad ha ő miatta van akkor így járt!

2018. júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
"Mersz" elírtam!
2018. júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

Mivel otthon a bringaút ismeretlen fogalom sok helyen, így elviselem, hogy közöttünk mennek.


Kikerülöm őket és ennyi, nem erősködök, mert bringásként látom a másik oldalt is :)

2018. júl. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

Utálom őket.

Nem azért, mert nem tudom, merem kikerülni.

90%-uk fejhallgató, kapucni, nehogy normálisan érzékeljék a környezetet. Semmilyen szabályt nem tartanak be. Nem jeleznek, csak gondolnak egyet és átvágnak előtted, leugratnak a járdáról, átvágtatnak a zebrán. Este mindenféle világítás nélkül, stb.

Városon kívül, forgalmas úton meg feltartják a forgalmat, mivel sok helyen nem fér el egymás mellett két autó és a biciklis biztonságosan, és sokszor nem lehet kikerülni, előzni, mert akkora a forgalom, aztán szépen feltorlódnak az autók és mindenki ideges lesz.

2018. júl. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Nálad van a hiba...

A biciklisnek ugyanolyan joga van közlekedni, mint az autósnak,az autósnak pedig kötelessége figyelni a biciklisekre, ami a gyakorlatban pontosan az előzéseknél fontos, biciklist csak megfelelő oldaltávolságot tartva szabad(na) előzni, ami többnyire azt jelenti, hogy át kell menni a másik sávba, ha az nem lehetséges, akkor bizony lassan kell haladni a biciklis mögött, kivárni az alkalmat az előzésre.

Akinek ez problémát okoz, az autóvezetés okozza problémát, nem a biciklis.

2018. júl. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Én próbálok vigyázni rájuk. Ha szemből nem jön semmi, akkor képes vagyok teljesen átmenni a szembesávba, ez a legbiztonságosabb. De ha szemből állandó a forgalom, akkor nem fogok ott a biciklis mögött araszolni, hanem nagyon óvatosan, akár minimális oldaltávolsággal is elmegyek mellettük, ez van.

A városi kamikaze biciklisek, akik ész nélkül mennek át mindenen 30-40-el, az egy külön állatfaj, őket soha nem fogom megérteni, tőlük én is félek.

2018. júl. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%
Minek hazudni? Rühellem őket.
2018. júl. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Én most tanulok vezetni, utóbbi órák során egyre gyakrabban találkozom kerékpárosokkal. Először nem tudtam hova tenni őket, most már igyekszem minél nagyobb ívben kikerülni őket, ha lehetséges. Egyszer kényszerültem araszolni egy bringás mögött, nem volt lehetőség biztonságosan előzni. Kellemetlen mindenkinek, autósoknak, biciklisnek egyaránt... Korábban, mielőtt elkezdtem vezetni, nem is tudtam, milyen stresszfaktor tud ez lenni. Most már sokkal jobban figyelek, hogy betartsam a szabályokat, bármilyen eszközzel, vagy akát gyalogosként közlekedve.
2018. júl. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

mi a bonyodalom? lelassítasz mögötte, mintha 2 pótos traktor menne előtted.

majd ha nem jönnek szembe, behúzódsz az út közepére (onstabil biciklis esetén teljesen a másik sávba) és megelőzöd. ennyi

2018. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%
Én sem igazán értem, mi a gond egy bringás megelőzésével. Én sokat bicikliztem korábban, olykor forgalmasabb utakon is és tudom milyen, amikor lecentiznek. Autósként kivárom a soromat és ha nincs legalább egy-másfél méter oldaltávolság, nem megyek bele az előzésbe. Nagyon ritka, hogy emiatt pár tíz másodpercnel többet kelljen várni.
2018. júl. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!