Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nincs előírva, hogy a szirénáz...

Hovarju kérdése:

Nincs előírva, hogy a szirénázó, villogó rendőr/tűzoltó/ mentő autónak melyik sávban kell mennie? Esetleg az, hogy egy sávba menjenek egymás után?

Figyelt kérdés

Ma Budapest felé tartottunk az M7-es-en. Mindhárom sáv tele volt, viszonylag folyamatosan haladtunk. Először két szirénázó rendőr autó jött a leállósávban. Aztán nem sokkal utána egy szirénázó tűzoltó autó a középső sávban, fél percre rá egy másik tűzoltó autó a szélső sávban.

Nem győztünk félreállni előlük.

nem lett volna egyszerűbb, ha ugyanabban a szabadon hagyott sávban mennek mindannyian?



#autópálya #szirénázó autó
2018. aug. 5. 21:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ott mennek ahol akarnak. Csak sokkal egyszerűbb és hatékonyabb gyorsabb lenne nekik ,ha a leállósávban, ami tök üres ott mennének végig szirénázva, nem arra várnának hogy jobbra balra töketlenkedjenek az autók előttük,a teli sávokban az autópályán. De hát a soksok páv vizsga mellett is lehet hülye a sofőr.
2018. aug. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nincs.
2018. aug. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Németben néhány kilométerenként a hidakra ki van függesztve egy ponyva hogy hogyan kell rendeződni. Mondjuk ilyet itthon is láttam m7-esen napi szinten jártam. Viszont ami itthon nincs, azok a ledes (utánfutós) interaktív táblák amik mutatják hogy útépítésnél ha torlódás van akkor is félre kell húzódni hátha már megtörtént a baj. Egyébként úgy tudom azért nem mennek egymás mögött mert az emberek nem számítanak rá hogy jön egy második megkülönböztető jelzést használó jármű is és visszazárnak amiből újabb beleset születget.
2018. aug. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!