Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az igaz, hogy papucsban...

Az igaz, hogy papucsban vezetésért büntetés jár?

Figyelt kérdés
Egy haverom le akar beszélni róla, hogy papucsban vezessek, mert szerinte ezért akár el is vehetik a jogsimat. Ez tényleg igaz? Mire számíthatok, ha elkapnak így rutin ellenőrzésen? Azért vezetnék papucsban, mert a lábamon van egy kötés (kisebb baleset) és nem tudom ráhúzni a cipőt.

2018. aug. 11. 17:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Elvben zárt cipő kell, de nem feszegetik.


Kamionos vagyok 17 éve, 2 milla felett vezettem papucsban, klumpában. Sosem szóltak még. Akkor szokott ugatni a fakabát, ha nagyon nem talál mást. De nem jellemző.


Más kérdés, hogy személykocsiban nem szeretem, ott más az üléspozíció, lecsúszik, kényelmetlen.


De majd mindjárt jönnek a közlekedésbiztonsági inkvizítorok és hozzászólnak.

2018. aug. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor haverom hülyeséget mondott! Én is úgy tudtam, hogy kamionosok szoktak papucsban is vezetni és szintén nem hallottam még olyanról hogy büntetnék őket érte.
2018. aug. 11. 17:51
 3/16 anonim ***** válasza:
22%

Ahogy a majom is említette az előbb, nem biztonságos, és így nem is szabályos a papucs.


Az, hogy nem hallottál büntetésről, nem jelenti azt, hogy nem fognak pont téged karóba húzni érte. Kicsi a valószínűsége, de ha kifogsz egy rosszekdvű fakabátot, akkor póruljárhatsz.

2018. aug. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Nincs semmiféle szabály a lábbelire. Aki szerint van, az legyen szíves belinkelni.


Ettől függetlenül nehezebb irányítani papucsban az autót, mint cipőben, szóval én személy szerint nem ajánlom.

2018. aug. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
Az 1/1975. (II. 5.) 4. § (1) b)-t szokás felhozni erre.
2018. aug. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Németországban ezért egy ismerősöm megszívta, balesetbe került, egyértelműen vétlen fél volt, mégis a másik ráhívta a rendőröket, mert papucsban szállt ki az autóból. Így 50%-ot rávertek az ismerősömre, gyakorlatilag egy fillért sem kapott az autóra.
2018. aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

6.


Egyszer, 10+ évvel ezelőtt Magyarországon volt egy balesetem kamionnal - nem én voltam a hibás. Mikor láttam, hogy ép bőrrel megúsztam a csattanást, első dolgom volt a klumpát lerúgni, cipőt felhúzni. Biztos, ami biztos.

2018. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy papuccsal macerásabb vezetni, de mint mondtam nem tudok cipőt húzni. Köszönöm a válaszokat!
2018. aug. 11. 19:01
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel mindaddig nem lesz gond, amíg nem kerülsz balesetbe. Onnantól azonban hiába vagy elvileg vétlen, mind a rendőrség, mind a biztosító bele fog kötni, hogy nem biztonságos ruházatban vezettél, tehát nem voltál biztonságos vezetésre alkalmas állapotban.
2018. aug. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
Nem tiltja semmi szóval lehet. Nyilván mindenkit mindenért be lehet perelni, meg a biztosító is kapva kap minden alkalmon hogy ne fizessen,de akkor bírósági perre kell vinni az ügyet ahol bebizonyítják hogy egyrészt még mindig nincs rá jogszabály másrészt az adott esetnél nem számított egyáltalán.Ezzel az erővel a nők tűsarkús pipiskedését is be lehet tiltani.
2018. aug. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!