Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Trafival lefotóztak megbünteth...

Trafival lefotóztak megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Lefotóztak és pár száz méterrel odébb kint állt egy rendőrautó ami megállított. 50 helyett azt állította 66km/h val mentem. Én figyeltem a sebességem és 64 el. 10ezer forintra megbüntetett. Lehet fellebbezni? mert úgy tudom 65 ig nem büntetnek.
2018. aug. 23. 14:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
65-ig valóban nem büntetnek, viszont az ő sebességmérőjük,illetve a te órád is csalhat 2-3 km/h-t mind lefelé mind felfelé. Meg lehet próbálni fellebbezni, bár a hozzáállásodtól és az anyagi helyzetedtől függ hogy megéri-e az esetleges huzavonát.
2018. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, fellebbezni mennyibe kerül ,nem tudod? A trafipax fotót is megnézném hogy tényleg 66 ot mutat e,holnap lemegyek a rendőrésgre ott megmutatják?
2018. aug. 23. 14:46
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Téves információt kaptál. Nem jól tudod.

Ahol 50 km/h a megengedett, az 50,00000000001 is szabálytalan, csak mérni nem lehet.

Ha úgy mérnek, hogy azonnal meg is állítanak, akkor 54-től kaphatsz helyszínbírságot.

A 65 az az utólag kiküldöttre vonatkozik, amikor nem lehet tudni, ki vezette az autót.

2018. aug. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A fényképet tudtommal meg kell mutassák, viszont azt nem tudom sajnos hogy meghallgatást kérhetsz-e ha a fotó tényleg 66-ot mutat. A meghallgatások nem kerülnek pénzbe, viszont az ügyvéd akit esetleg felfogadsz nincs ingyen, de a Te esetedben nem is nagyon tudna segíteni ha 66 az a 66, sőt meghallgatást sem biztos hogy kérhetsz. Persze mindent meg lehet (és meg is kell) próbálni,de én a Te helyedben lenyelném inkább ezt a 10 ezret, hacsak a büntetőpontok helyzete nem eredményezne fél év eltiltást.
2018. aug. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
3-asnak igaza van,helyszínen ha megfognak akkor sajnos nem kell 66-tal sem menni.
2018. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Fellebbezhetsz, csak épp semmi értelme. A 66 az 66, senkit nem az fog érdekelni hogy a te mérőd mennyit mutatott, hanem hogy a trafi mennyit mért.
2018. aug. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A trafik hitelesített mérőeszközök, a te órád nem.


Ergo az ő értékeiket veszik figyelembe.


Legközelebb menj 49-el és akkor tuti nem lesz gond :D

2018. aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#3

Ott a pont, azt a választ jegyezd meg kérdező.


A traffipaxnak 3km/h a hibahatára, tehát 54-től bármikor megállíthatnak és megbüntethetnek, 68tól pedig meg sem kell állítani, automatikusan megy a minimum 30ezres csekk (neten fent van hogy mire mennyit kapsz)

2018. aug. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem jól tudod! A kihelyezett traffipaxoknál van csak engedmény, hogy ne fotózzanak le minden jött-mentet, ugyanis tény, hogy a sofőrök nagy része nem tartja be az 50km/h-t, az meg nem megoldás, hogy akkor naponta tízezres nagyságrendű fotó érkezik be a kapitányságra a fix traffiktól. Azt se felejtsük el, hogy vannak helyek, ahol egymáshoz közel több traffipax is van, gondold el milyen lenne, ha egymás után többször is lefotóznának az úton minimális gyorshajtásért.


A "korrektség" kedvéért viszont ha rendőr kap le, akkor nincs engedmény, tehát olyan 55km/h-tól már helyszíni bírságot kaphatsz (kb. 5km/h a trafi bizonytalansága).


Egyébként ez 66 vs 64 km/h nem több, mint kifogás. Ha minimálisan is lejteni kezd az út, már 3-5km/h-val többet mész, egyszerűen lehetetlen, hogy stabilan tartani tudd a 64km/h-t.

2018. aug. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%

Ez a most beszedünk egy kis pénzt kategória, mert általában 68-ig lakott területen belül hozzád sem szólnak, viszont abban az esetben ha megállítanak, akkor 54-től helyszíni bírság lesz, ami 10 ezer forint. Nincs értelme fellebbezni.

50-es határnál aki 70 fölött megy arra már én is azt mondom, hogy nem kellene, csakhogy ez a pár kilométeres eltérésért megállítani a másikat már szemétség, ugyanis sokkal nagyobb problémák vannak, amiért érdemes lenne kiszabni azt a 10 ezer forintos helyszíni bírságot...

2018. aug. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!