Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ilyen kevés joguk a gyalogosoknak az élethez?

Figyelt kérdés
Kelek át a zebrán, és futnom kell, hogy az érkező autós ne üssön el, mert nem hajlandó fékezni, sőt talán ugyanúgy nyomja a gázt. Egyszer pedig láttam, hogy egy autó megáll a zebra előtt, hogy elengedjen egy nőt, aki babakocsit is tol. A nő elindul a zebrán, és másik oldalról érkezik egy autó, még távol van, de olyan sebességgel halad, hogy a nőnek futnia kell a babakocsival, hogy éppségben átérjen. Az ilyen vezetőket olyan szívesen belelőném a Dunába. Szörnyű, mik vannak, és ez még csak nem is Budapest.

2018. szept. 1. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez alapvetően nem a jogok, hanem a közlekedési kultúra hiányán múlik. Itt Budapesten ha nincs lámpa a gyalogátkelőhelyen, akkor az autósok 80-90%-a nem adja meg az elsőbbséget, de kanyarodáskor sokszor még akkor sem, ha lámpa van, mondván "a gyalogos a sérülékenyebb, figyeljen ő". Másfelől persze autóból is látni azért olyanokat, hogy a 60-70 éves papa elindul ferdén keresztbe a forgalmas úton, magasról téve a járműforgalomra. Mindkét félnek kölcsönösen jobban oda kéne figyelnie a közlekedés többi résztvevőjére, és sokkal kellemesebb, békésebb lenne a világ.
2018. szept. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

Előrebocsátom, én autósként át szoktam engedni a gyalogosokat a zebrán, de csak mert a KRESZ ezt írja elő.

Amúgy nagy baromságnak tartom a dolgot, mert egy gyalogos sokkal könnyebben megáll és elindul, mint egy 1 vagy több tonnás autó.

Gyalogosként nekem soha nem volt problémám azzal, hogy átengedjek egy-két autót. Mostanában is csak azért megyek át előttük, mert a többség úgyis megáll, ha már az út szélén vagyok, és akkor így gyorsabb a dolog, ha már előre elindulok.

2018. szept. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyen a kultúra, de ez nem csak a gyalogosokra érvényes, hanem ránk sofőrökre is. Múltkor volt olyan, hogy a srác előttem fel volt háborodva, mikor majdnem elcsaptam a kocsival azon a címen, hogy ott zebra van. Csak az ostobája azt felejtette el, hogy neki piros volt, nekem meg erősen zöld, így ilyenkor nem nekem kell megállni. Gyalogos, biciklista, motoros, autós, mindegyik között találsz idiótát mely úgy gondolja, hogy csak neki és kizárólag neki van elsőbbsége és úgy grasszálhat az úton ahogy kedve tartja.
2018. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én az esetek többségében elengedem a gyalogost, amennyiben a kijelölt helyen akar átkelni, nekem nem oszt nem szoroz az a féldeci gázolaj... azonban ha össze-vissza akar átkelni, mert olyan kedve van akkor rádudálok. Legutóbb javítottak egy lámpát, ami sárgán villogott, vagyis olyankor elsőbbsége van a gyalogosnak: lassítok, majd megállok a mellettem lévővel egyetemben, végül nem akartak átkelni, csak megálltak ott beszélgetni. Ki is szóltam nekik, hogy azzal a bizonyossal szórakozzatok...
2018. szept. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Alex Fly ***** válasza:
44%
Amíg a hatóságok nem szankcionáják a járművezetők átal a gyalogosok sérelmére elkövetett szabálysértéseket; sőt lassan 50 éve nem került be a KRESZ szövegébe a BKE által kötelezően előírt, a gyengébb fél védelméről szóló pont, addig ne várjunk pozitív változást. Ebben az országban a szabályszegés olyan természetesnek számít, hogy kizárólag szigorú ellenőrzéssel és retorzióval lehetne eredményt elérni -de a hatóság sem végzi a munkáját...
2018. szept. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
5-ösnek igaza van. Mivel kb 0 % esély van bármilyen szankcióra, sárga csekkre ,ezért nem tartják be az emberek a szabályokat .Idehaza csak a gyorshajtást büntetik ipari méretekben ,milliárdokba került kamerarendszerekkel meg elbújó rendőrökkel , meg néha még a szabálytalan ,vagy be nem fizetett parkolást a kerékbilincs kommandó,meg megállításkor a nem stimmelő papírokat nézegeti a szerv ,meg az ittasságot ,aztán ennyi.Aki ezeken kívül bármi szabályt megszeg az nyugodtan teheti senki nem fogja büntetni.
2018. szept. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Zebrán és kanyarodásnál én is elengedem a gyalogost, de mikor kifut elém a sima úton, kezem a dudán.
2018. szept. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Több mint 40 éve van autóm, de gyalogszerrel is sűrűn előfordulok a zebrák környékén. Ajánlom ezt minden autóstársamnak.
2018. szept. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy jártam ma este hazafelé jövet, mint a kérdésben szereplő babakocsis hölgy, annyi különbséggel, hogy meg kellett állnom a zebra felénél (2x2 sávos út), mert nagyjából 80-as tempóban, előttem kb. fél méterrel húzott el egy autó, minden különösebb lassítás nélkül. Mikor elindultam át a zebrán, az autó még olyan messze volt, hogy azt hittem simán átérek előtte (a másik oldalról jövő autós átengedett, ezért indultam el), de mivel olyan tempóban jött és nem is lassított, hamar odaért és nekem kellett megállnom, hogy ne üssön el! Ugyanennél a zebránál történt szintén, hogy körülnézek, a távolban egy autó, mondom, elindulok, még átérek, ami majdnem meg is történik, mikor az előbb még a távolban levő autó elmegy mögöttem kb. 1-1.5 méterrel mindenféle lassítás nélkül nagyjából 100-al. Nem azt mondom, hogy a gyalogosok szentek, én se tartok be maximálisan minden szabályt, de ez azért bicskanyitogató, amit egyes autósok művelnek! És ez csak két eset, számtalan hasonlót fel tudnék még sorolni! Szerencsére azért találkozni sok szabálykövető, normális autóssal is, nekik köszönöm, hogy figyelnek ránk, gyalogosokra!
2018. szept. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%
#2-es válaszán is előütközik az általános közlekedési morál Magyarországon. A gyalogos ráér, hiszen azért gyalogos. A bringás is sportból teker, különben ha sietne, akkor autóba/tömegközlekedésre ülne.
2018. okt. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!