Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vannak olyan sofőrök akik...

Vannak olyan sofőrök akik külön megállnak a stop tábla vonalánál?

Figyelt kérdés
40 éve vezetek és egyszer láttam csak ilyet (tanuló vezetőkön kívül)
2018. szept. 2. 11:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Ha van vonal, én mindig megállok ott is. Akkor nem, ha valaki annyira a popsimban követ, hogy rám futna.

Meg akkor sem, ha 360°-ban sehol senki.

Egyébként sok autóst látok, aki kétszer áll meg, ha van felfestett vonal. Nem tipikus, de nem is rendkívül ritka (amerre én autózom).

2018. szept. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Én ott állok meg, ahol kilátok a kereszteződésnél. Van, hogy a vonalnál látom, h k.rvára nem látok minden irányba, így akkor elörébb állok meg. Ha a vonalnál kilátok, akkor ott
2018. szept. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
A stob tábla előtt kötelezően le kellene fékezni a kocsit!!! A rendőr meg is büntet ha nem álltok meg!!
2018. szept. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%

Én se nagyon láttam még ilyet.

Én is csak akkor állok meg a vonalnál, ha rendőr van a közelben.

Egyébként legtöbb helyen totál értelmetlennek találom a stop táblát.

2018. szept. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

40 éve vezetsz? akkor szólok, hogy vannak olyan járművezetők, akik meg szoktak megállni a vonalnál (is), mert úgy illik..(persze nem kell, ha úgy jó neki)

amúgy megvan az oka, miért van felfestve a tábla vonalában a csík..

...de ez legyen találós kérdés..de ha negyven éve vezetsz, akkor egyből vágod a választ.

2018. szept. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%

Én ha jól belátom a kereszteződést, meg sem állok. Ez van. Én meg is szüntetném a Stop táblát, minek? 2 millió+ km vezettem.


Sokszor még árt is. Pl. kamionnal egy kereszteződéshez közeledek, közben belátom a helyzetet, a két út hegyes szöget zár be. Haladás közben rálátok az elsőbbségel rendelkező útra. A vonalnál megállva megállva jobbra meg már alig látok. Hát ezért. Ilyen esetben egyenesen veszélyes.

2018. szept. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Megszoktam állni, amúgy látszik a magyar autós morálon, hogy nem néz semmi táblát, zebrát, lámpát, indexet nem ismeri. Szóval, én nem tartozom a túlzott óvatos vezetők közé, de nyilvánvaló szabálytalanságokat nem csinálok, pl záróvonalon előzés stb. Amúgy rendőrök is van, hogy nem állnak meg, egyszer sem, tapasztalom.
2018. szept. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Székesfehérváron a rendőr akkor sem büntet meg, ha a pirosban megyek át az orra előtt.


Ez megint helyzet és hely és rendőrség függő is.


Ugyanakkor Székesfehérváron vannak olyan STOP táblák, ahol a vonalnál azért állsz meg, mert van kerékpáros és gyalogos keresztforgalom, amit NEM LÁTSZ BE, de a sok AUTÓS magasról ignorálja az alsóbbrendű közlekedési eszközöket és 2 havonta elütnek valakit a Haditávirda utcában lévő STOPtáblánál. Egyszer egy hatósági tag is jelen volt és az áldozatot (akinek elsőbbsége volt és leütötték) szidta le. Szóval a KRESZ, a JOG és a HATÓSÁG nem mindig működik ugyan úgy.


Van videó felvételem is :) Persze nem lehet bemutatni, mert az - már törvény ellenes. Hatóságnak meg felesleges megmutatni, mert elévültek. Szóval saját szórakoztatásomra szoktam megnézni, hogy milyen korrupt a székesfehérvári hatóság.


:)


Én szintén ott állok meg, ahol nem látom be, de figyelek a gyalogosokra és a kerékpárosokra is - ezért én bunkónak számítok.

És mivel nem az utolsó pillanatban fékezek, ezért a ráfutástól nincs mit tartanom. - Ezért is bunkó vagyok. Tudom. Mehet a piros.

2018. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Alex Fly ***** válasza:

A8: Fehérvár kimondottan autófetisiszta város... Akadnak ennél cifrább esetek is.

De mette van a Haditávirda utca? Véletlenül nem a Hadiárva utcát keverted össze a Távirdával?

2018. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A GKI vizsgánál a tesztvezetést emiatt buktam el.

Nem álltam meg a stop táblánál, hanem ott, ahol ki tudok kukkolni.

Amúgy általános megfigyelés, hogy a táblákat kihelyezők, útburkolati jelfestők, stb...teljesen rossz helyre teszik ki a táblákat, jeleket.

2018. szept. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!