Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha előttem szemben van egy...

Ha előttem szemben van egy autó, és ADJ ELŐNYT tábla van neki, és nekem ÁLLJ ELSŐBBSÉGADÁS KÖTELEZŐ - STOP táblám van, akkor aki a főúton van az után mehetek?

Figyelt kérdés
2017. szept. 26. 18:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
adj előnyt tábla?
2017. szept. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Adódik a kérdés az adj előnyt előtt, hogy ki merre szeretne menni?
2017. szept. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

igen érdekes megfogalmazás :), de azért értjük, hogy elsőbbségadás táblája van.


de tényleg nem lehet válaszolni, mert akár együtt is mehettek, ha mindketten jobbra, vagy mindketten egyenesen akartok menni. sőt, ha te balra, ő jobbra, és ehhez elég széles az út, akkor is mehettek egyszerre.

csak akkor keresztezitek egymás útját, ha te jobbra, ő balra akar menni, azaz ugyanoda hajtotok be. akkor ő megy először, és utána te.

2017. szept. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra vagy kíváncsi: a Stop tábla és a sima macisajt ugyanolyan erős. Tehát ha neked stop táblás van és valaki másnak csak elsőbbségadás kötelező, ez önmagában nem befolyásolja a sorrendet.
2017. szept. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nekem Stop táblám van, igen normális dolog az, hogy megállok, mind a négy kerekeknek kell nyugi a lenni és akkor aki előttem van annak van ÁLLJ ELSŐBBSÉGADÁS KÖTELEZŐ tábla, akkor én megyek és utána ő? Vagy hogy?
2017. szept. 26. 21:01
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Értelmesen nem tudod megfogalmazni amit kérdezni szeretnél? Erőltesd már meg magad egy kicsit!
2017. szept. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi intelligenciával légyszi ne vezess. Kösz.
2017. szept. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, az "ADJ ELŐNYT" tábla a mackósajt akar lenni, neked pedig a nyolcszögletű STOP feliratú tábla. Ha szemből érkeztek a védett úthoz és keresztezitek egymás útvonalát, akkor annak van elsőbbsége, aki jobbra kis ívben kanyarodik, vagy egyenesen halad tovább.

A tábláknál nincs felsőbb/alsóbbrendűség, a stop tábla nem üti a mackósajtot.

Annyi, hogy ha tényleg egyszerre értek a kereszteződéshez, akkor neked meg kell állnod a vonalnál (ha nem látszik, akkor a stop tábla mellett), ezalatt a szemből jövö simán ki tud kanyarodni, mert neki talán még lassítania sem kell, ha meg tud bizonyosodni arról, hogy szabad az út.

2017. szept. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Adj előnyt tábla nem létezik, de gondolom az elsőbbségadás táblát nevezed annak.

Nincs rangsorbeli különbség a Stop, és az elsőbbségadás kötelező tábla között, az elsőbbségadás módja más, a Stop táblánál kötelező megállni az elsőbbségadás táblánál nem.

Egyértelmű, hogy a védett úton közlekedőké az elsőbbség, a szemből érkezők között pedig a kanyarodási szabály dönt.

2017. szept. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Igen normális dolog az, hogy a Stop táblánál megállok. És akkor aki szemben levő kocsi az ad nekem elonyt? Mondjuk ő akar menni egyenesen és én ballra.
2017. szept. 26. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!