Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elbuktam a gyakorlati vizsgán...

Elbuktam a gyakorlati vizsgán azért mert rámdudáltak?

Figyelt kérdés
Mostmár úgy is mind egy,de kivancsi vagyok a velemenyetekre.Tehat azon buktam,hogy körforgalomban egy idiota rám dudalt.Annyi történt,hogy kivartam, hogy üres legyen a jobb oldal megindultam mar az elso kijaratnal kifele fordultam mikor egy fekete mercedesz elhuzott mellettem egy nagyot dudalva. 2 savos kijarat ha meg tul lassan is mentem ezen miert kellett megbuktatni? Ertem en hogy az akkor kanyarodott mogem amikor pont ramentem az utra,de ez megert egy megbuktatast?
2018. szept. 5. 11:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Mekkora bunkó, hogy ledudál egy tanulóvezetőt. 15 éve vezetek, mindig türelmes vagyok velük. Hogy ezért buktál-e meg, azt senki sem tudja. Esetleg nem mentél át másik sávba? Jól kezelted, hogy rád dudált? Anno engem egy kutya miatt húztak meg, szerintük rosszul kezeltem a veszélyes helyzetet.
2018. szept. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Jó savban voltam szinte ez volt a legegyszerűbb kanyar valojaban, a vizsgabiztos valószínűleg szakember igaza lehetett, de ők is tevedhetnek.Lassan gyorsultam fel ez tény, de ha dupla savos ott az elozesre alkalmas sav, csak annyit mondtam ott h "ez nekem dudal?"
2018. szept. 5. 12:10
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatód mit mondott?? A vizsgabiztost inkább nem is kérdezem,mert úgy tűnik nem volt jó fej....

Nekem 1 hibám volt,de nem buktam. körforgalomból kifelé nem néztem oldalra (meg kellett volna néznem,hogy hátha valaki éppen gyorsan ki akarna mellettem húzni a körforgalomból, de ahogy olvasom kb te is így járhattál)...ezt mondta is a végén a vizsgabiztos,meg akkor még papírt is kaptam amin jelölgetett stb és azon is rajta volt

2018. szept. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én is kaptam egy lapot a végén,(serious fault) az az egy hibam volt.Annyit mondott, hogy nem volt szerencsém a vizsgabiztossal.Lehet nehéz elhinni,de ténylg minden ugy ment mint a nagy könyvben es egy olyanon buktat meg ami "elnézhető" na nem baj ez is egy tapasztalat.
2018. szept. 5. 12:52
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem világos teljesen a helyzet. Pl. kivártam, hogy üres legyen a jobb oldal. Ezt hogyan kell érteni? Megálltál a körfogalomban? Belső sávban voltál, s jobb oldalon a külsőt érted?

Ha belsőben vagy, s kijárat is két sáv, akkor nem kell átmenni a külsőbe.

Nem vágtad el a dudáló útját? Írj egyértelműen, kérlek!

ja, s a behajtás szabályos volt?

Aki már bent van, annak elsőbbsége van. Behajtásnál nem indexelünk. Ha egy sávból érkezünk, a körforgalom több sávos, s az elsőnél rögtön el is hagyjuk, akkor maradunk kint. Ha csak a többediknél, akkor mehetünk a belsős sávba. Persze sávváltást jelezni kell, annak elsőbbsége van, aki már ott van. Kihajtást jobb indexeléssel jelezzük.

2018. szept. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
serious fault - angol nyelvterületen vizsgáztál?
2018. szept. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#5 teljesen egyet értek nekem sem világos a dolog, egyébként ő jól összefoglalta a dolgot a többsávos körforgalommal kapcsolatban.

Amennyiben jogos volt a dudálás, vagyis azért használta, amire elvileg kitalálták, hogy ütközést, balesetet kerüljön el figyelmetlenség miatt, akkor érthető bukás.

Amennyiben csak egy barom volt, akkor mérlegelnie kellett volna a vizsgáztatónak, azért ül ott, hogy mindenre figyeljen. Hacsak azt vette figyelembe, hogy dudálnak, akkor ő szakértelme is megkérdőjelezhető.

2018. szept. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azt tisztázzuk már, hogy ez hol történt, mert ha ez az a Egyesült Királyságban volt, akkor egészen más a jelentősége annak, hogy néztél-e jobbra vagy sem...
2018. szept. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#7 vagyok

hát b*meg ezért nem értem... vagyis te angliában vizsgáztál? "kivartam, hogy üres legyen a jobb oldal" vagyis balra kellett behajtani a körforgalomba...

serious fault = végzetes hiba

2018. szept. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Rajzold már le a helyzetet, mert baromira nem egyértelmű az egész.

Az is simán lehet, hogy te voltál a hülye és jogos volt a duda és a bukás is.

2018. szept. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!