Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lakott területen belül 60...

LightDragon kérdése:

Lakott területen belül 60 km/h-nál fényképez a rendőrségi traffipax?

Figyelt kérdés
A minap lakott területen belül 60 km/h-val előztem meg egy autót és utána visszalassitottam 50 km/h-ra, viszont utólag megnéztem egy Traffipax térképet melyen jelezve volt hogy ott abban az időpontban amikor én előztem a rendőrség által ki volt állítva traffipax. Utána olvastam és elméletileg 65 km/h-tol fényképez a traffipax lakott területen belül. Ha 50 és 65 között mész akkor max helyszíni bírságot kaphatsz ha a rendőr utánad jön és megállít. Szeretném kikérni a tapasztalatokat hogy valóban így működik e a dolog. A válaszokat előre köszönöm! Még annyit hogy az autó km/h-ra mérője 2-vel többet mutat mint amennyivel valójában megyek, tehát olyan 58 km/h-val mehettem a valóságban.

2018. szept. 6. 23:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ui.: Az előző a #7-es válaszom folytatása akart lenni. :)
2018. szept. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Alex Fly ***** válasza:
81%

@10: azért azt is figyelembe kell vennib hogy alacsonyabb sebességnél egy adott jármű hosszabb ideig tartózkodik az adott úton. Jelen esetben 20%-kal. Ergo adott idő alatt ennyivel kevesebb jármű haladhat át.

Ez már elég lehet a torlódáshoz...

2018. szept. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Jó esetben nem csupán ötlet-szerű döntés a sebességkorlátozás, azt megelőzik az esettanulmányok, környezet tanulmányok kielemzése, lemodellezik, hogy a változtatásoknak milyen hatásai lesznek.

Ahol szükségét látják, lassítják a forgalmat, de arra is vannak példák, amikor a gyorsítás mellett döntenek, lakott területen belül is kihelyezhetnek 60-as, 70-es sebesség korlátozás táblákat, amelyek ottva gyorsabb haladást engedélyezik.

A gyakorlatban sokszor bosszantó a "kint felejtett" sebesség korlátozás tábla, aminek értelme nincs, de a KRESZ szerint azokat is be kell tartani.

Ami még fontos, hogy ezek a táblák a macimális sebességet korlátozzák, azt a jármű vezetőknek kell felmérni, hogy az adott helyzetben mennyi a biztonságos sebesség, az 50-es tábla nem azt jeleni, hogy ott 50-el kanyarodnak...

2018. szept. 7. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
56%

#1-re válaszul:


"Olyan nincs, hogy egy autó mutatója fixen 2km/h-val többet vagy kevesebbet mutat :D


Ez sebességfüggő! Minél gyorsabban mész annál többet fog mutatni! 130-nál már lehet csak 120-at mutat! 180-nál már 20km/h is szokott lenni."


GPS-t használok, ilyet még sose tapasztaltam. Azt viszont igen, hogy az órám pontosan 5 km/h sebességértékkel többet mutat.

__________________________________________________________


Kérdezőnek: valóban, esetedben csak helyszíni bírságolás történik. Megjegyzem, hogy néhány évtizeddel ezelőtt lakott területen belül a megengedett legnagyobb sebesség, más értelmű tábla hiányában, 60 km/h volt.

2018. szept. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én inkább azon aggódnék, hogy nem tűnt fel az út mellett a trafipax...
2018. szept. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
57%
60 még bele szokott férni ,ha nem állít meg nem szokott gond lenni.
2018. szept. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az ilyen police.hu-s bejelentéseket nem kell komolyan venni.

Vagy ott vannak vagy nem. De az is előfordulhat, hogy 2 km-rel arrébb vannak.


A kérdésedre válaszolva: 65 km/h-ig biztosan nem kapsz közig bírságot.

2018. szept. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
72%
a digitális órák korában pont annyival mutat többet a sebességmérő, amennyit a gyártó kér a beszállítótól. a mechanikus spirálos esetben csak offset és gain hibát tudtak bevinni. pl valós sebesség + 5% + 5 km/h.
2018. szept. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#14, #18

Pontosan, ahogy írjátok.

Annyira így van, hogy az OBDII-n kiolvasott sebesség mindig 5 km/h-val kevesebb a sebességmérő által mutatottnál. Minden sebességtartományban.

Az #1 leragadt valahol a spirállal hajtott, forgó mágneses

mechanikus műszernél. A mai autókban vagy egy Deprez-műszernek adja az elektronika a szükséges mutatókitéréshez szükséges áramot, vagy egy léptetőmotornak adnak megfelelő számú impulzust.


Nekem a kiolvasott sebesség egy új gyári méretű guminál majdnem GPS-pontosságú. Mivel egy ideje nem gyári gumijaim vannak, most legfeljebb 1-2 km/h-val mutat többet az órám, mint a valós sebesség.

2018. szept. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
36%
68-tól fotóz ! 60-al nem! Max ha utánad mennek, akkor helyszíni bírság, de ez nem jellemző. Ez max akkor van, ha mögötted megy egy rendőrautó, és nem foglalkozol vele.
2018. szept. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!