Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Robogós dudált le jobbra...

Robogós dudált le jobbra kanyarodás közben, kinek volt igaza? (bővebben lentebb)

Figyelt kérdés
Olyan sávból kanyarodtam jobbra, ahonnan egyenesen, illetve jobbra lehet tovább menni. Lámpás kereszteződés, telizöld lámpa. Én álltam elöl, mögöttem egy kisrobogós a mögöttem álló kocsi mellett jobb szélen. A zöld jelzésnél elindultam jobbra, az meg már húzta a gázt és dudált, hogy leszorítom, illetve a kameráját mutogatta a sisakján. Úgy meglepődtem, hogy elbizonytalanodtam hirtelen. Motoros jogosítványom nekem is van. Álló autók között előre lehet sorolni. Indulásnál mögöttem volt, kanyarodás közben akart mellettem elhaladni jobbról. Irányjelzőt használtam, elvileg így tilos engem előzni jobbról. Vagy el kellett volna engednem? Ti mit csináltatok volna? A helyszín: Győr, Tarcsay Vilmos és Schwarzenberg utcai kereszteződés.

2018. szept. 7. 13:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Jobbról előzött, nincs igaza.
2018. szept. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Ha nem az utolsó pillanatban kezdtél el indexelni akkor abszolút nem volt igaza. Ha tudta, hogy jobbra fogsz kanyarodni, akkor induláskor semmi dolga nem volt a jobb oldaladon, úgyis balról kerül ki amíg kanyarodsz.
2018. szept. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Jobbról akart előzni ezek szerint? Balfassz kamikaze robogós, utálom az ilyen fajtákat. Nincs bajom a motorosokkal, jómagam is 1000-res sportmotort birtoklok, de amit ezek művelnek a városokban, az hihetetlen. És még ő pattog.
2018. szept. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Jobbról előzni minden körülmények között tilos. Szóval nem volt igaza
2018. szept. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

A robogós szabálytalansága már ott elkezdődik, hogy jobbról mellé áll egy autónak.

Piros lámpánál előre mehet (bár ennek a szabálynak a helyessége is kérdöjeles), de nemm állhat be egy autó mellé, csak elé, vagy mögé.

Indulás után jobbról akart előzni, ami a szabálytalan beállás következménye is.

Semmiképpen nem volt igaza, még ha későn is indexeltél, a robogósnak ott semmi keresnivalója nincs.

Ezt biciklisek is megcsinálják időnként, hogy beállnak az álló autó mellé, és fel is háborodnak, ha rájuk szólnak... nem figyel az autó vezető, kanyarodik, és felboritja a biciklist, és az autós a hibás, mert nem figyelet... a biciklis, robogós meg mit keresett ott?

2018. szept. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

"Jobbról előzni minden körülmények között tilos. "


Ez így nem igaz, jobbról szabad előzni azt, aki balra kanyarodási szándékát jelzi, és be is húzódott a felező vonalhoz, illetve az úttest közepén haladó villamos csak jobbról előzhető.

Ezek nem a kérdéshez tartoznak, de a jobbról előzés nem kivétel nélkül tilos.

2018. szept. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Idejében jeleztem, még a piros-sárga előtt. Akkor remélem nem kerülök fel youtube-ra mint bunkó autós, mert manapság nagy divatja van. Igazából ez aggasztott.
2018. szept. 7. 17:07
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Ne foglalkozz vele, ha látja is majd valaki a neten, akkor egyértelmű lesz majd, hogy nem is te vagy a hibás. Meg valószinüleg a robogós is rájön közben, hogy magát teszi nevetség tárgyává, ha azt a videót felteszi.
2018. szept. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
13%
Attól még felkerülhetsz, de akinek van egy csöpp esze, akkor látni fogja, hogy nem neki van igaza. Vannak egyébként akik direkt erre játszanak, van pl egy errorkahun nevű bringás youtubeos, az alig várja hogy kétes szituba keveredjen és jól felháborodva felrakja a youtubera a videót. Viszont felrakja és látszik a rendszámtáblát, akkor (fel)jelentheted.
2018. szept. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Fel is borithattad volna azt a bohocot. Szabalytalan volt, ennyi. Ha feltesz jutubra akkor az jo neked mert feljelented kapsz kesobb penzt tole.
2018. szept. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!