Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kanyarodás többsávos úton?

Kanyarodás többsávos úton?

Figyelt kérdés

Idáig úgy tanultam hogy ha nincsenek felfestve az útburkolati jelek, akkor mindig a külső sávba érkezzek, akár jobbra, akár balra kanyarodok. (Persze ez csak akkor érvényes ha egy sávból lehet kanyarodni, egyébként külsőből külsőbe, belsőből belsőbe.)

De egyre több helyről hallom hogy ez nem pont így van, jobbra kanyarodáskor külső sávba, balra kanyarodáskor pedig belső sávba kellene érkezni hogy elkerüljük a balesetveszélyes helyzetet. Akkor hogy is van ez? Mert nekem sokkal logikusabb az utóbbi, de teljesen máshogy tanultam, meg vizsgán is máshogy tanítják.



2018. márc. 27. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha több sávos esetén te a belsőből a külsőbe átvonulsz miközben ott is kanyarodnának, akkor az szép kis balesetet okozna.


Több sávos útnál a felfestést követed. Ha nincs felfestés, akkor a táblát, vagyis ha a tábla szerint 2 sáv megy, akkor a képzeletbeli felezővonalhoz.

Ha nincs tábla és nincs felező se, akkor csak egy sáv van, akkor pedig alapból is jobbra kell tartani.

2018. márc. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De mi a helyzet akkor ha csak egy sávból lehet kanyarodni (akár jobbra akár balra)?

Akkor tényleg válogathatok, vagy jobbra kanyar esetén külsőbe, balra kanyar esetén pedig belsőbe kell érkeznem?

2018. márc. 27. 18:24
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem írja elő a KRESZ, hogy hova érkezz. Ha a kanyarodás szabályait betartod és nincs felfestés, akkor oda érkezel, ahova akarsz.
2018. márc. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.:)
2018. márc. 27. 18:35
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
Ha kanyarodáskor nem a legközelebbi sávba érkezel, akkor az sávváltásnak is minősül. Ez balesetkor lehet lényeges.
2018. márc. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam rajta hogy balesetveszélyes lehet, de tényleg nincs előírva hogy a legközelebbi sávba kell érkezni. Egy sávból abba érkezel amelyikbe akarsz, nem minősül sávváltásnak.
2018. márc. 27. 19:17
 7/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
28%
Nem tudom, hogy írja-e a KRESZ, nekem azt tanították, hogy "a hozzám legközelebbibe" soroljak. Ez jobbra kanyarodásnál a külső, balra kanyarodásnál a belső sávot jelenti. Persze buszsáv és hasonlók figyelembevételével.
2018. márc. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

31. § (1) Az útkereszteződésben másik útra bekanyarodni szándékozó vezető a járművel


a) az útburkolati jelek által meghatározott forgalmi sávba,


b) útburkolati jelek hiányában


- jobbra bekanyarodás esetében az úttest jobb szélére,


- balra bekanyarodás esetében az úttest felezővonala mellé, illetőleg osztottpályás és egyirányú forgalmú úton az úttest bal szélére


köteles - az útkereszteződés előtt kellő távolságban - besorolni. A bekanyarodási szándékot irányjelzéssel [29. § (2) bek.] jelezni kell.

2018. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A §31 a kanyarodás előtti sávbesorolásra vonatkozik.
2018. márc. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz koccanni, ajánlott mindig a legközelebbi sávba érkezni. Párhuzamos kanyarodás nálunk még a terelő vonalat követni
2018. márc. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!