Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sikeres KRESZ vizsga után...

Sikeres KRESZ vizsga után mennyi ideig húzhatom a forgalmi vizsga letételét?

Figyelt kérdés
Úgy értem van valamilyen időkorlát, hogy xy időn belül le kell vezetnem a megszabott órákat és jelentkeznem kell a forgalmi vizsga letételére? Vagy ilyen nincs?
2018. szept. 17. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

A tanfolyam kezdetétől 2 éved van megcsinálni.


Egyik ismerősöm 1 év 11 hónapig húzta, kétszer bukott , harmadik pont az utolsó napra esett, éjfélkor lejárt volna a 2 év, képzelheted mennyire izgulhatott, végül sikerült neki :).

2018. szept. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A sikeres KRESZ vizsga időpontjától számított 2 éven belül meg kell lennie a sikeres forgalmi vizsgának, különben az egészet (a KRESZ tanfolyamot is, újra kell vizsgázni abból is) elölről kell kezdeni.
2018. szept. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Igen, a második írja jól, a sikeres vizsgától számítjuk a két évet, nem a tanfolyam elkezdésétől. Én is így jártam, sokáig húztam, aztán egy ideig egészségügyi okokból fel is kellett függesztenünk a vezetésórákat. Egyszer megbuktam, másodjára pedig már tudtam, hogy ez az utolsó lehetőségem, hiszen utána nincs idő több vizsgára a határidőig. Én nem ajánlom senkinek, bénító érzés, amikor tudod, hogy mennyire nagy tétje van annak, hogy sikerüljön (hiszen ha nem sikerül két év alatt a forgalmi vizsga, akkor mindent elölről kell kezdeni, és kidobott pénz volt az egész).
2018. szept. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Valóban, a 2. válasz a hatályos jogszabálynak megfelelő, tehát az a helyes. [2018-09-17 16:20]


24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet

a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól

14. § (1) A sikeres közlekedési alapismeretek vizsga - a 11. § (1) bekezdésének c) pontja*¹ tekintetében - két évig érvényes.

(3) Ha a vizsgázó az (1) bekezdésben meghatározott időtartam alatt az adott kategóriához, kombinált kategóriához tartozó vizsgákat sikeresen nem fejezi be, minden sikeres vizsgája érvényét veszti. Újabb vizsgát csak a tanfolyam megismétlése után tehet.


*¹ 11. § (1) Gyakorlati vizsgára az bocsátható, aki

c) az összes elméleti vizsgatárgyból sikeresen vizsgázott, vagy a 9. § (7)*² bekezdése alapján a vizsgakötelezettség alól mentesült és a közlekedési alapismeretek vizsgája érvényes.


*² 9. § (7) A vizsgatárgyra vonatkozó vizsgakötelezettség teljesítése alól felmentést - kérelemre - megfelelő képesítés, végzettség esetén a közlekedési hatóság ad.


A miniszteri rendelet hatályos teljes szövege elolvasható, például, itt: [link]

2018. szept. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még lenne egy kérdésem, amit nem írok ki új kérdésbe, ha itt kapok rá választ: ha mondjuk valami miatt félbe szakadna a vizsgára való készülés, mondjuk költözés miatt, vagy csak szimplán nem tetszik ez az autós iskola ahova elkezdtem járni, akkor egy másiknál ugyanott folytathatom, ahol az előzőnél abbahagytam? És úgy se baj ha mondjuk a KRESZ elméletiből levizsgázom, de a gyakorlati részt (vezetést) és az ahhoz tartozó forgalmi vizsgát már egy másik cégnél teszem le?
2018. szept. 18. 23:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szabadon válthatsz autósiskolát, és nem fognak elveszni a már levezetett óráid. Viszont annak nézz utána, felszámol-e bármilyen plusz költséget az autósiskola azért, ha lecseréled őket / máshonnan iratkozol át útközben. Szokott lenni költsége ennek sok helyen.
2018. szept. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Az az autósiskola is kötelezhet plusz költség fizetésére, amelyiket lecserélem? Vagy csak az, amelyikbe átiratkozok?
2018. szept. 23. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!