Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen gyakran találkoztok...

Milyen gyakran találkoztok segédmotorossal kerékpárúton, lakott területen kívül?

Figyelt kérdés
Ezt főleg a kerékpárosoktól kérdezem. Ma gondoltam egy nagyot, cukrászdába kellene menni. Fehérvárról Pákozdra, ami kb 10-15 km. Lusta voltam megint kiállni a kocsival, robogóra pattantam. A várost elhagyva már nem volt olyan jó ötlet. Nem egy életbiztosítás 60-65-el menni a kocsik mellett. Rátértem Kisfalud után a kerékpárútra. Elég jó kerékpáros forgalma van. Úgy néztek rám, mintha a Marsról jöttem volna. Csak ezért nem tettem volna fel a kérdést, ketten közülük elkezdtek éktelenül ordibálni, hogy ez kerékpárút, takarodjak vissza az útra. Óra szerint 35-40-el mentem, ami a valóságban 30 vagy kicsivel felette. Ha előztem, jeleztem, hátra is néztem. A kisrobesz 50-es, városon kívül én is használhatom a kerékpársávot 30-as tempóval. Mivel válthattam ki ilyen reakciót?

2018. okt. 12. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

mert tanulatlan gyökerek


fejeld meg őket a bukóval

2018. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Őszinte leszek veled, én is néznék furcsán, ha lakott területen kívül kisrobogót látnék, mert nem megszokott látvány. A robogókat városon belülre találták ki, persze semmi nem tiltja, hogy lakott területen is kívül közlekedj vele, de az nem egy életbiztosítás a nagy sebességkülönbségek miatt. A minimum az, hogy öltözz be rendesen. De ezt leszámítva nem anyáznék, kikerülnélek szabályosan, csak hát fura látvány, na.
2018. okt. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%

Abban igazad van, hogy a kerékpárúton közlekedhet smkp lakott területen kívül.

Az a probléma, hogy az említett szakasz gyalog- és kerékpárút, ahol nem közlekedhethetsz smkp-ral.

Szóval teljesen jogosan szúrtak le téged.


[link]

2018. okt. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Szoktam őket látni. Hála a jó égnek a többségük a kerékpárutat használja, így nem a főúton kell őket kerülgetni. Nagyobb biztonságban vannak, mint a kamionok között.

Azok a biciklisek akik ezen felháborodnak, azokat nem értem. Egy 50-es robogó, vagy kismotor mellett simán el lehet férni.

2018. okt. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3-as, az még Kisfaludon van. Én a fahíd előtt csatlakoztam rá. Ott nem volt elkülönített gyalogos sáv.
2018. okt. 13. 15:04
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

"Ott nem volt elkülönített gyalogos sáv."

Miről beszélsz?

Végig gykpút, semmi keresnivalód rajta robogóval.

Csak gyalogosok és kerékpárosok (max. 20-szal) mehetnek rajta.

2018. okt. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul értelmeztem a sávok miatt (bárki megnézi Google Earth segítségével, leszűkül az út). Abban viszont nincs igazad, hogy nem hajthatok rá. "Lakott területen kívül segédmotoros kerékpárral, gépi meghajtású kerekes székkel és segédmotoros rokkantkocsival - a kerékpárútra vonatkozó szabályok megtartásával - a gyalog- és kerékpárúton is szabad közlekedni." Kotra Károly: Interaktív kreszkönyv motorkerékpárvezetők részére, 2017, 30. oldal. Én nem vétettem.
2018. okt. 13. 20:37
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

Hibás/elavult a könyved.


Itt olvashatod a jelenleg hatályos KRESZ-t:

[link]


"„Kerékpárút” (26. ábra); a tábla a kétkerekű kerékpárok közlekedésére kijelölt utat jelez; a segédmotoros rokkantkocsi, a gépi meghajtású kerekes szék és a kétkerekű segédmotoros kerékpár lakott területen kívül a kerékpárutat igénybe veheti, ha ezt jelzőtábla nem tiltja. A kerékpárúton más jármű közlekedése tilos;"


"„Gyalog- és kerékpárút” (26/d. ábra); a gyalogos, a kerekes szék és a kétkerekű kerékpár közlekedésére kijelölt út. Ha a gyalogos és a kerékpáros forgalmat burkolati jel választja el (26/e. ábra), a gyalogos és a kerékpáros csak az útnak a részére kijelölt részén közlekedhet;"

2018. okt. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Elég sok járműre adott ki kreszkönyvet, szerintem inkább elavult. Bár 2017-es kiadás... Akkor mégiscsak vétettem ezek szerint. :)
2018. okt. 13. 22:46
 10/11 szlory ***** válasza:

Szerintem ezt helyszíne válogatja. Én, ahol ilyen helyszíneken gurulok, ott viszonylag gyakori. Nálad lehet, hogy amiatt furcsállották, mert az útminőség nem indokolta? Szerintem sima tudatlanság, fásultság volt a dologban. Amúgy is vannak a KRESZ-ben kusza dolgok. Amit néha még az oktató sem tud tutira helyesen értelmezni. Én nem kívánok állást foglalni a gyalog-kerékpáron robogózás jogtisztaságáról, másik GYK-s topikban ez felmerült és a helyi KRESZ szakkollégium abban maradt, hogy a tiltást képviselő is átállt a bizonyítékok hatására a jogos használat mellé.


De hogy mondjak valami extrát: nekem meg ilyen kerékpárúton volt, hogy ott levegőztették bübükét, kocsiban tolva. Na azt egy normál (nem ilyen szép széles) bringaútnál, 2 szélesebb emberrel súlyosbítva nehéz volt kerülgetni. És a csengetésre még ők lepődtek meg. Ilyen ez a világ. Tele van csudálatos dolgokkal. Azért talán a nyálverést hagyjuk meg a korcs kutyáknak. Elvileg(!) mi vagyunk az értelmes faj a Földön. Bár ezt is vitatják :D

2018. okt. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!