Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nem lenne büntetendő, több...

Ha nem lenne büntetendő, több lenne a cserbenhagyásos balesetek száma?

Figyelt kérdés
ha igen, csak enyhébb esetekben, vagy arra is simán lenne sok példa hogy komolyabb gázolásoknál ütközéseknél lelépnek szó nélkül emberek? mai világra gondolva ahol csomó autóban van kamera és a térfigyelő kamerák ott vannak stb.
2018. okt. 27. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan annyi lenne szerintem. 2 okból gondolom ezt. 1 amúgy se az az első gondolata szerintem az embernek hogy jajj lecsuknak tehát szerintem alapból nem ez a motiváció arra hogy cserben hagyják az áldozatot. 2. Vannak g.. Emberek akik nem akarnak ezzel az egésszel foglalkozni pl kórház, biztosítás, veszekedés a családdal, mi van ha a faluba megtudják stb. Tehát szerintem aki ilyenre képes az amúgy is ott hagyná, ha büntetendő ha nem.
2018. okt. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Első mindent elmondott. Csak hát eleve fura egy világ lenne az, ahol nem lenne a cserbenhagyás, segítség elmulasztásának nem büntetése. Nem csak a gázoló köteles segíteni a sérültön, hanem mindenki, aki arra jár.

Persze nem arról van szó, hogy százan állják körbe, s összeverekedjenek azon, aki pumpálja a mellkasát, a másik adjon mesterséges légzést.

Én nem nagyon tudok okot arra, hogy ne legyen súlyosan büntetendő.


Bár nem szorosan tartozik a kérdéshez, de azért írom: a túlzott retorzió sem jó.

Az ötvenes években aránylag több cserbenhagyás volt, de olyan is, hogy az autósok egyszerűen tovább mentek.

Akkor az volt az elv, hogy halálér halál jár.

S nem egyszer kötötték fel azt a teljesen vétlent, aki megállt, hogy egy földön fekvő sérültön segítsen.

Nem érdekelte a hatóságot, mi történt. Ő volt ott, ő fog lógni.

2018. okt. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem meg sokkal több lenne a cserbenhagyás, ha nem büntetnék.

Jelenleg is van, akit se a lelkiismerete nem befolyásol, se az, hogy esetleg elkapják, és lelép.

Nem gondolom, hogy rajtuk kívül az összes többi ember olyan lelkiismeretes, jószándékú, segítőkész lenne, hogy akkor is megállna, és belekeveredne a dologba, ha nem félne, hogy utána elkapják.

2018. okt. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!