Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen büntetés jár, cserbenha...

Milyen büntetés jár, cserbenhagyásos balesetnél?

Figyelt kérdés

2016. aug. 24. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy milyen sérülése lett, könnyű, súlyos, maradandó esetleg meghalt... De leginkább böri!
2016. aug. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak anyagi kár keletkezett
2016. aug. 24. 16:11
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad meg, pontosan mi, hogyan történt. Ha valóban cserbenhagyás volt:


Cserbenhagyás

239. § Ha a közlekedési balesettel érintett jármű vezetője a helyszínen nem áll meg, illetve onnan eltávozik, mielőtt meggyőződne arról, hogy valaki megsérült-e, illetve az életét vagy testi épségét közvetlenül fenyegető veszély miatt segítségnyújtásra szorul-e, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről

[link]

2016. aug. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kérdező! Te voltál az aki cserbenhagytál valakit vagy téged hagytak? Ha te hagytad ott, akkor remélem megkapod a börtönt és elveszik a jogsid! Akkor egy utolsó xar alak vagy!
2016. aug. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4# nem, engem hagytak cserbe :/
2016. aug. 24. 16:29
 6/13 anonim ***** válasza:
Értem. Rem rendszám vagy leírás van és feljelentetted azt a szemetet!
2016. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Bent voltam a körforgalomban ( motorral), egy csávó behajtott elém, dudáltam, balrakormányoztam,ráfékeztem és elcsúszott a motor.csúszás közben majdnem neki ment az autó bal oldalának. Majd a csávó elhajtott a benzi kutra kb 100M, oda mentem megkerdezni hova megy de annyit mondot hogy " menj a p*csába", lefotoztam az autot,hivtam a rendoroket kozben a csavo elhajtotz
2016. aug. 24. 16:33
 8/13 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom hogy most mivan. Volt egy szemtanu is, ő is mondta hogy szinte majdnem neki mentem.A rendőrség kikérte a benzinkút kameráját hogy megnézzék hogy tényleg oda mentem e. Hétfőre hívtak be valami meghallgatásra. Egyenlőre azt vizsgálják hogy elsőbségem volt e. Amikor egyértelmű. De ott mondák a rendőrök is hogy ne aggódjak mert egyértelmű. De hát itt szaroznak :/ Júli 24. Volt a baleset :/
2016. aug. 24. 16:38
 9/13 anonim ***** válasza:

A helyszínelő rendőr csak felveszi az adatokat, nem ő vonja le a következtetéseket a felelősséget illetően. Nem az ő dolga és ezért nem nyilatkozotz egyértelműen.


Viszont az autósnak lesz miért magyarázkodnia, egy év böri a teteje.

2016. aug. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

és mi a büntetés alja? Az a helyzet hogy a csávó az eggyik Tv-hez köze van, és a rendőrségnek is dolgozott valamit. Ezért nem hiszem hogy megkap valami nagy büntetést

2016. aug. 24. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!