Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lerobbantam és a buszsávba...

Lerobbantam és a buszsávba gurultam ilyenkor megbüntetnek?

Figyelt kérdés
Az erzyébet hídon lerobbantam és mivel nem akartam a híd közepén leállni ezért végig gurultam a pesti hídfőig de a buszsávban gurulva ugyan kiraktam az elakadás jelzőt de félek h a kamera ami a busz sávot veszi felvett és ezért megbüntetnek!Vélemények?
2010. jún. 24. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát a KRESZ azt mondja, hogy ha lerobbansz, akkor használhatod, mind a kerékpársávot mind pedig a buszsávot is, ha indokolt és nem akadályozod vele a forgalmat... Ha a kamera felvett és neked kint volt az elakadásjelződ és szemmel láthatóan gondok voltak(indokolatlanul lassú sebesség), akkor szerintem semmi problémád nem lehet ebből. Te a lehetőségekhez mérten a lehető leghamarabb elhagytad a veszélyes útszakaszt és igyekeztél a forgalmat nem akadályozni a haladásban...
2010. jún. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem meg fognak büntetni, sajnos nem olyan helyen élünk, ahol elnéznék az ilyen dolgokat, nekik csak a bevétel fontos, a többi nem számít.

Az talán számíthat, hogy mekkora volt a forgalom, mert ha nem volt dugó, és te mégis a buszsávban gurultál, akkor talán lehet keresni náluk valamit.

2010. jún. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!