Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyik téli gumit vegyem meg...

Melyik téli gumit vegyem meg szerintetek?

Figyelt kérdés

Adott egy Opel Astra G, 195/60 R15-ös nyári gumi van rajta jelenleg, de téliből 185/65 R15-öst tervezek venni. Új téli gumit kell vennem, az előző már használhatatlan, de sajnos szűkősek most az anyagiak, év végéig 1 fizetést kell beosztani, így max 60 ezret tudok szánni a gumikra, ebből 5 ezer a munkadíj (1 felni van csak, így gumikat kell cserélgetni, ezért muszáj vagyok gumishoz járni) :\

Az alábbi gumisnál venném a gumit:

[link]


Saetta és Kormoran között gondolkodok, de nem ismerem annyira ezeket a márkákat. Sajnos a 15 ezres gumik már nem férnek bele a keretbe :(

Főleg rövidebb távon használnánk a kocsit télen, egyszeri alkalommal tervezünk egy 300 km-es utat, de ezt leszámítva heti 1-2x járnék vele 50 km-es távokat.

Ezt a két márkát néztem ugyan, de ha a többi megbízhatóbb, akkor mást is választok, ha jobban járok velük.



2018. nov. 5. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Megvenném az olcsóbb Hankookot máshol. Nagyobb presztízsű gyártó komolyabb gumija, magyar munkaerő gyártja.


[link]


Ez német ADAC tesztben is szépen helytállt:

[link]

2018. nov. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Kormorán is tökéletes.
2018. nov. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Erről a listáról a Kormoran az első, ami még vállalható.
2018. nov. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hankook lett volna az első választásom, csak amikor akciós volt 13 ezer körül, arról pont lecsúsztam. Mire megrendeltem volna már nem volt készleten nekik :\


Köszönöm a gyors válaszokat, akkor a Kormoran lesz :)

2018. nov. 5. 12:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Máshol is megrendelheted. Ekkora megrendelésnél már postaköltség sincs.
2018. nov. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én valahogy kispórolnám a +4000-ret a Hankookra. Nekem van ilyenem, télen-nyáron ez fut, 60 000+ km van benne és még bőven jó. Ha csak télen használod akkor 6 évet simán kibír és szerintem elég normálisan lehet vele közlekedni.
2018. nov. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kormoran okés, de Barum a legjobb az olcsó gumik között.
2018. nov. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!