Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Hogyan kell szabályosan kihelyezni az elakadásjelző háromszöget?

Egyenes főúton haladva ki kellett tennünk a háromszöget, mert lerobbantunk... Nem rémlett pontosan, hogy a kresz hány métert határoz meg, de mi kb. 100 lépésre raktuk ki, aminek az lett az eredménye, hogy a legelső arrajövő észre sem vette és áthajtott rajta, majd amikor közelünkbe ért, akkor még nekiállt dudálni és mutogatni!

Nem úgy van, hogy a háromszöget messzire kell kitenni az útra vagy nem értem, mit csinálhattunk rosszul, hogy nem vették észre?

Keress kérdéseket hasonló témákban: elakadás, háromszög, közlekedés, lerobbanás

nov. 17. 20:57  Privát üzenet  

A válaszok
workdev nevű felhasználó válasza:

"Az elakadást jelzõ háromszöget a jármû mögött úgy kell elhelyezni, hogy az elromlott jármûvet a többi jármû vezetõje kellõ távolságból észlelhesse."

Ha átment rajta akkor vagy szar a világítása, vagy vak, vagy a háromszög fényvisszaverő rétegével volt valami. Mondjuk a száz lépés nekem egy kicsit soknak tűnik.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont nov. 17. 21:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Zsír új volt és direkt a sáv közepére raktuk ki, hogy látni lehessen! Arra gondoltunk, hogy túl alacsonyan volt esetleg, de magasítani szerintem ezt nem lehet.

# 2/5Időpont nov. 17. 21:12 Privát üzenet

Attól függ mennyivel mennek ott az emberek.

Én is kb. 100méterre tettem volna ki de nem teljesen a sáv közepére hanem kicsit jobbra eltolva az út széle felé.

Jó ideig olyan háromszög volt a csomagtartóban aminek nem csak az alja vas hanem a kerete is, de inkább kicseréltem nehogy valami marha egyszer átmenjen rajta. :D

Bár én tuti nem fizetnék ilyenkor egy forintot sem, rendőrt hívnék és kész.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont nov. 17. 22:44 Privát üzenet

Jó az a 100 lépés, mert az 60-70 méter körüli távolság, ami egybevág a 90 km/h tempónál reakcióidővel együtt szükséges fékúttal. (Mondjuk jó esetben eleve a háromszög láttàn visszavesz a tempóból a versenyző és így van tartalék is ebben.)

Viszont a sáv közepe helyett a sáv széle lesz a jó hely, mert így egyszerűen az első barom kilapítja, mint a mellékelt àbra mutatja...

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont nov. 18. 00:21 Privát üzenet

Lakott területen belül 50 méterre (nem kötelező kitenni, csak ajánlott)

Lakott területen kívül 150 méterre (kötelező kitenni)

Autóúton/Autópályán 250 méterre (kötelező kitenni)

Nem a sáv közepére kell kihelyezni hanem az út szélére! Ha az út közepén volt, akkor gondolom a másik azt sérelmezte, hogy nem a megfelelő helyre lett kirakva. Az a biztos ha sikerül mindkét oldalt biztosítani (az autóutat és autópályát leszámítva), azonban tekintve, hogy a kocsikban egy háromszög van, így mindig a kocsi mögött lévő területet kell biztosítani. Kanyargós részen és nyílegyenes úton egyaránt.

Vészvillogót, vagyis ilyenkor elakadásjelzőt csak a háromszög kihelyezésekor, illetve annak visszavételekor kell használni, közben nem kötelező, ugyanis a háromszöggel elvileg "védve" van a helyszín, ami a többi járművezetőt kötelezően sebességcsökkentésre utasítja.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont nov. 18. 10:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Villogó vagy forgótükrös piros lámpa megkülönböztető jelzésnek számít?
Az elakadásjelző háromszöget egy 1x1 sávos főútvonalon hova kell elhelyezni? Az út szélére vagy a forgalmi sáv közepére ha félig az útpadkán állok?
Jó az elakadásjelző háromszög helyett az elakadásjelző lámpa használata?
Mikor kötelező és mikor csak szabad járművet elakadásjelző háromszöggel megjelölni?
Hogyan tudom jelezni, hogy a mögöttem lévő autót el akarom engedni?
Fizetős parkolóhelyen hibásodott meg az autom, kiraktam az elakadásjelző haromszöget az ablak mögé. A parkolóőr jogosan büntet e meg?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!