Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kell szabályosan...

Hogyan kell szabályosan kihelyezni az elakadásjelző háromszöget?

Figyelt kérdés

Egyenes főúton haladva ki kellett tennünk a háromszöget, mert lerobbantunk... Nem rémlett pontosan, hogy a kresz hány métert határoz meg, de mi kb. 100 lépésre raktuk ki, aminek az lett az eredménye, hogy a legelső arrajövő észre sem vette és áthajtott rajta, majd amikor közelünkbe ért, akkor még nekiállt dudálni és mutogatni!


Nem úgy van, hogy a háromszöget messzire kell kitenni az útra vagy nem értem, mit csinálhattunk rosszul, hogy nem vették észre?



2018. nov. 17. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az elakadást jelzõ háromszöget a jármû mögött úgy kell elhelyezni, hogy az elromlott jármûvet a többi jármû vezetõje kellõ távolságból észlelhesse."

Ha átment rajta akkor vagy szar a világítása, vagy vak, vagy a háromszög fényvisszaverő rétegével volt valami. Mondjuk a száz lépés nekem egy kicsit soknak tűnik.

2018. nov. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Zsír új volt és direkt a sáv közepére raktuk ki, hogy látni lehessen! Arra gondoltunk, hogy túl alacsonyan volt esetleg, de magasítani szerintem ezt nem lehet.
2018. nov. 17. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ mennyivel mennek ott az emberek.

Én is kb. 100méterre tettem volna ki de nem teljesen a sáv közepére hanem kicsit jobbra eltolva az út széle felé.


Jó ideig olyan háromszög volt a csomagtartóban aminek nem csak az alja vas hanem a kerete is, de inkább kicseréltem nehogy valami marha egyszer átmenjen rajta. :D


Bár én tuti nem fizetnék ilyenkor egy forintot sem, rendőrt hívnék és kész.

2018. nov. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Jó az a 100 lépés, mert az 60-70 méter körüli távolság, ami egybevág a 90 km/h tempónál reakcióidővel együtt szükséges fékúttal. (Mondjuk jó esetben eleve a háromszög láttàn visszavesz a tempóból a versenyző és így van tartalék is ebben.)


Viszont a sáv közepe helyett a sáv széle lesz a jó hely, mert így egyszerűen az első barom kilapítja, mint a mellékelt àbra mutatja...

2018. nov. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lakott területen belül 50 méterre (nem kötelező kitenni, csak ajánlott)


Lakott területen kívül 150 méterre (kötelező kitenni)


Autóúton/Autópályán 250 méterre (kötelező kitenni)


Nem a sáv közepére kell kihelyezni hanem az út szélére! Ha az út közepén volt, akkor gondolom a másik azt sérelmezte, hogy nem a megfelelő helyre lett kirakva. Az a biztos ha sikerül mindkét oldalt biztosítani (az autóutat és autópályát leszámítva), azonban tekintve, hogy a kocsikban egy háromszög van, így mindig a kocsi mögött lévő területet kell biztosítani. Kanyargós részen és nyílegyenes úton egyaránt.

Vészvillogót, vagyis ilyenkor elakadásjelzőt csak a háromszög kihelyezésekor, illetve annak visszavételekor kell használni, közben nem kötelező, ugyanis a háromszöggel elvileg "védve" van a helyszín, ami a többi járművezetőt kötelezően sebességcsökkentésre utasítja.

2018. nov. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!