Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire kockázatos lenne...

Mennyire kockázatos lenne friss jogsival Keszthelyről levezetni Pécsre?

Figyelt kérdés
Marcali- Böhönye- Szigetvár irányába terveztem menni mert úgy nem kellene az autópályát használni, meg talán kevésbé kavarodnék el. Karácsony előtt pár nappal lenne esedékes.

2018. nov. 23. 23:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem a jogosítvány vezet, hanem az ember, neki pedig kellene annyi önkontroll, hogy sejtése legyen arról, hogy bevállalható-e egy ilyen út azokkal a feltételekkel.

A feltételeket sem tudjuk most, Karácsony előtt lehet félméteres hó, köd, vagy lehetnek szárazak az utak.

Nappal, jó látási körülmények között sokkal könnyebb vezetni, mint ködben, vagy este... de azt csak te tudod, hogy milyenek képességeid most

2018. nov. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem nagyon. Jó kis gyakorlás lesz.
2018. nov. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
még nem tettem meg egyedül nagyobb utakat, igazából ettől félek hogy egyedül lennék, sötétben este :(
2018. nov. 24. 00:09
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak akkor menj, ha szárazak az utat és jók a látási viszonyok és inkább nappal! Amire ezen felül figyelned kell az a vadveszély, ezt leszámítva nem hiszem kockázatos lenne az út kezdőként.
2018. nov. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
éjfél körül kell elindulnom, olyan 2,5-3 óra az út.... szóval semmiképpen nem tudok világosba jönni hazafelé, hacsak nem alszok az autóban xD
2018. nov. 24. 00:25
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az éjszakai vezetést én sem ajánlanám, akkor már inkább aludj ott egy panzióban.

Kezdő vezető általában idegileg fárad ki, nappal ezzel nincs gond, mert megáll, pihen 10-15 percet, és vezet tovább, s ha szükséges ezt megismételheti, egy hosszabb úton akár több pihenőt is be lehet iktatni.

Éjszakai vezetésnél ez nem működik, olyan gyorsan jön a kifáradás érzete, mert ott a valós elfáradáson túl az a probléma, hogy nem lát.

Van előtte egy fénycsóva az úton, a szemben jövők fénye vakít, az út melletti terület meg sötét - ezt meg kell szokni, meg kell tanulni kezelni.

Hasonlóan rossz a sűrű ködben vezetés, és télen a havas csúszós utakra is kell némi rutin.

Neked kell tudni, hogy megyen a vezetés, mennyire gond 50-100 kilométeres szakaszokban levezetni a távot, és a várható időjárást se hagyd figyelmen kívül.

Este, éjjel ne vezess, keress ott egy szállást, aludj reggelig.

2018. nov. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"az út melletti terület meg sötét - ezt meg kell szokni, meg kell tanulni kezelni."

OFF: Jaja, én az első 100 km-t úgy kezdtem, hogy sötétben majdnem lesodródtam az útról egy derékszögű kanyarban, mert annyira sötét volt minden, hogy nem észleltem a hajtűkanyart. 5-ösben robogtam be egy olyan kanyarba, amit 3-assal épphogy be lehet venni. :D Végül az lett belőle, hogy "húb* hol az út?! -> padlófék majdnem megállásig -> 2-esből megindulás a kanyar irányába". Tagadhatatlan, hogy feledhetetlen élmény volt, de nem csinálnám még egyszer. :D

2018. nov. 24. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
3 hetes jogsival Prágáig vezettem! Ezt kapd ki.
2018. nov. 24. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Sose felejtem el, amikor a párom megszerezte a jogsiját. 17 volt és aznap, hogy kezébe vette a jogsit oda is dobtam neki a kombi omega kulcsát, hogy irány a fullra pakolt kocsival Hódmezővásárhely oda-vissza. Nagyon bátortalan volt, de szépen lassan meg tudott nyugodni és fel tudott oldódni. Délután indultunk, késő éjjel ért haza. Egy szép nagy “T” betűt nyomtattam a hátsó ablakba. Lassabban mentünk, átgondoltabban vezetett. Egy hét múlva megvette a favoritját miskolcon, onnan már azzal jött haza egyedül. Szóval fel a fejjel, ne félj. Erdős részen a kietlen világvégén, ahol 40 percig egy lélekkel sem találkoztunk (nem tagadom velem is volt ilyen) vészvillogó, lassabb tempó. Minket annó ez mentett meg, hogy elüssünk egy szarvascsordát. Azóta meglátok a 2 km-es szarvas táblát, elveszem a gázt.
2018. nov. 24. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én az útviszonyoktól tenném függővé. Karácsonykor jó esély van éjszakai fagyokra és hát lássuk be, ha most lett meg a jogsid, akkor valószínűleg egyáltalán nincsen téli vezetési tapasztalatod. Ergo ha nincs stabil 4-5 fok éjjel, pluszban, akkor már ott az esélye a jegesedésnek vagy ami mèg rosszabb: a fekete síkosságnak. Ha ezekre az időjárási körülményekre fel tudsz készülni addig, akkor vágj bele - ha nem tudsz, akkor ne karácsony éjjelén próbáld meg kitalálni, mi is a teendő, ha kitör a kocsi fara (vagy az orra).
2018. nov. 24. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!