Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Körforgalomban haladva mennyir...

Körforgalomban haladva mennyire "kockázatos" lemondani az elsőbbségről egy busz vagy teherautó javára?

Figyelt kérdés

Konkrétan a budakalászi M0-ásra vezető hírhedt körforgalomról jutott eszembe a kérdés.

Én egyszer busszal mentem arra, és komolyan mondom 4-5 percig állt a busz mert egyiknek sem jutott eszébe beengedni, én majdnem minden csatlakozásomat elkéstem emiatt.

Amióta ezt megtapasztaltam, és autóval megyek arra mindig beengedem a buszokat ha nagyobb forgalom van, vagy ha minimum 2-3 autó jön mögöttem.

De például legutóbb is lassítottam, és villogtam neki, kicsit aludt a sofőr, így nem kapcsolt azonnal, én meg belenéztem a tükörbe, és nem láttam a mögöttem lévő sor végét.

Kamiont is engedtem már be, mert ha itt beindul a nép, szerintem egyszerűen lehetetlen még egy utánfutós személyautóval is behajtani, mások jóindulata nélkül.


Még nem dudáltak le egyszer sem, de úgy veszem észre,hogy sokak nem nézik ezt jó szemmel.


2015. dec. 6. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Az elsőbbségről lemondani mindig kockázatos (ez az, amit amúgy nagyon sok sofőr nem ért meg és simán besatuzik, hogy kiengedje a buszt az öbölből úgy, hogy mögötte jönnek...). Egy körforgalomban fokozottan kockázatos szerintem - természetesen csak akkor, ha jönnek mögötted.


Nyilván jó dolog és szükséges az udvariasság, de mindig észben kell tartani, hogy egy olyan manőverre készülsz, amire a többi vezető nem, így nagy körültekintést igényel!

2015. dec. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De miért ne satuzhatnék, ha ő tartja a követési távolságot?

Mármint oké, nem satuzgatunk, de mi van ha egy ember szalad ki elém?Ne satuzzak, nehogy belém jöjjenek hátulról?

Ha meg esetleg belém jönnek, ki bizonyítja, hogy a busz nem indult meg, és én azért fékeztem?

A lényeg,hogy nem az a hülye aki fékez, hanem az aki nem tartja a követési távolságot.

2015. dec. 6. 12:03
 3/9 anonim ***** válasza:

"mindig észben kell tartani, hogy egy olyan manőverre készülsz, amire a többi vezető nem"


Majd pár betétlap után készülnek rá. Én pl mindig kiengedem a buszt. Sokáig úgyse tud feltartani. Nem fogok 40 embert feltartani, hogy 3 másodpercet nyerjek.

2015. dec. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen kérdező, ez az a hozzáállás, ami konkrétan életveszélyes az úton és azonnal elvenném mindenkinek a jogosítványát, aki így gondolja. A közút nem az a hely, ahol az "aki hülye haljon meg" elve követni lehet.


Természetesen, ha lelép eléd a gyalogos akkor fékezel, mert inkább a kocsi törjön, mint a gyalogos. Tessék ugyan ezt értelmezni bármilyen hasonló veszélyhelyzetre. De a buszt vagy a kamiont a körforgalomban satufékkel beengedi nem veszélyhelyzet. Remélem ebben egyet tudunk érteni.


Megint tök más, mikor valaki kiengedi a buszt az öbölből mert arra LEHET SZÁMÍTANI. Persze ott is full retardált, aki ezt satufékkel teszi, ez vitathatatlan. De ha fokozatosan, szépen ráfékez valaki abból nincs is gond.


Meg kéne tanulni értelmezni a különböző forgalmi szituációkat, nem csak skandálni a "de hát követési távolság" mantrát. Főleg, mert 100-ból 100 ember nem tart olyan követési távolságot állandó jelleggel, ami biztosítaná, hogy a kis dobfékes autójával meg tudjon állni mondjuk egy 4 tárcsafékes autó mögött ha az TELJESEN VÁRATLANUL ÉS INDOKOLATLANUL satuzik előtte.

2015. dec. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Talán példázok is, hogy egyértelmű legyen:


Körforgalomba mész, előtted a busz be akar jönni. TÜKÖRBE NÉZEL és:


1. Ha nem jönnek mögötted vagy biztonságos távolságba jönnek ÉS neked is biztonságos távra van még a busz akkor beengeded. Jó fej vagy, mindenki szeretni fog érte


2. Barom állat kopasz "menedzser" 20 centire jön a seggedbe a bömbivel és a busz 3 méterre van tőlem akkor NEM FÉKEZEK TELIBE azért, mert a kötsög nem tartotta a követési távolságot.


Remélem így azért tiszta.

2015. dec. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Abszolút tiszta, viszont ha nem jön mögöttem senki, mi indokolja,hogy beengedjem?Semmi.Pont azért és akkor kell beengedni, ha olyan sokan vannak,hogy nem TUD bekanyarodni más jóindulata nélkül.

Meg eleve a körforgalomban mindenki megy 20-30-40-el, aki ennyire nem tartja a követési távolságot az meg is érdemli,hogy fizessen annak akibe belement.

Az öbölből kikanyarodó busznak nem szoktam satuzni, de azt tapasztalom,hogy szinte senki nem engedi ki.

Én egy forgalmas körforgalomról beszélek, egy sima 1 autó/perces körnél én sem engedek be se busz se kamiont, majd bejön utánam.

2015. dec. 6. 13:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Emberek, az eredeti kérdésben szó sincs satufékről. Az nyilván kerülendő és veszélyes.


De ha már behajtásnál látod, hogy egy busz ácsorog az egyik behajtó ágon, akkor finom fékezéssel és villogással anélkül is megoldható az elsőbbségről való lemondás, hogy az bárkire is veszélyt jelentene. Mint mindent, ezt is csak ésszel lehet csinálni. És bizony a tömegközlekedési járművek segítése egy fontos dolog, különösen csúcsidőben. Neked 5-10 másodperc, 30-40 embernek meg fejenként több perc időnyereség. Főleg ha még csatlakozás is van.

2015. dec. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

"aki ennyire nem tartja a követési távolságot az meg is érdemli,hogy fizessen annak akibe belement. "


Majd ez legyen az első gondolatod akkor is, amikor valaki tök indokolatlanul egy rohadt nagyot fékez előtted, mert eszébe jutott, hogy a nagypapája is buszsofőr volt és őt sem engedték be soha a körforgalomba, ezért összeszaladt a könny a szemébe és nagy gáz után telibe fékez.


Ismétlem, nem a MEGFONTOLT udvariassággal van a gond. Hanem azzal, aki totál ész nélkül, váratlanul és kiszámíthatatlanul csinál ilyen manővereket. Erre mondtam, hogy a körforgalom fokozottan veszélyes ilyen szempontból, mert nem látod át előre magad előtt a forgalmat akár x száz méterre, gyakorlatilag csak az előtted haladót látod jó eséllyel a az út görbülete miatt. Ott én nem udvariaskodnék soha, mert sokkal veszélyesebb, mint egy úton.


Azt meg már említettem volt, hogy aki szerint "meg is érdemli" az nem való közútra. Senki nem érdemli meg, még a legnagyobb idióta sem, hogy veszélyeztesse bárki az életét.

2015. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kockázatos igen. Meg kéne már érteni mindenkinek, hogy csúcsforgalomban ne variálgasson senki. Én értem, hogy ilyenkor jönne a legjobban a busznak, ha valaki beengedné, de ilyenkor a legkockázatosabb is. Az, hogy ki lenne a hibás meg teljesen mindegy, én akkor sem akarom, hogy összetörje az autómat meg betétlapot sem szeretnék irogatni, mert mennék tovább. Ugye nem baj?
2015. dec. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!