Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért félnek az emberek...

Miért félnek az emberek annyira a fixen telepített kameráktól?

Figyelt kérdés
A Söréd előtti Védánál 60-as korlátozás van (81-es főút), mentünk kb 65-el, óra szerint. A valóságban kb 60 lehetett vagy árnyalatnyival felette, tehát ezért még biztos nem kapott volna büntetést. Odaérünk szinte a kamera alá, emberünk belelép egy izmosat a fékbe, 35-nél vette el. Ekkora fékezés meglepett, majdnem belecsúsztam, pedig nem a seggében mentem. Volt egy gyalogátkelő is picit arrébb, de senki nem volt még csak a közelében sem. Ezt lakott területen is sokan csinálják, hogy 50 helyett 40-el mennek el alatta. A sebességmérőt látják, miért van ez akkor?

2018. nov. 25. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert fosnak a minimum 30 ezres büntetéstől.

Igaz, hogy csak +15-től büntetnek, de ezt nem tudják.


A "kedvencem", amikor az autópályán 150-ről fékeznek le 100-110-re, ráadásul nem csak a védánál, hanem útdíj- vagy forgalomfigyelő kameráknál is.

2018. nov. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Szerintem fogalmuk sincs, hogy mennyi éppen ott a megengedett, és arról sem, hogy éppen mennyivel mennek. Azt a helyet nem ismerem, mindenhol kb így van. Ha villantanak, hogy rendőr van lakott területen, akkor is lelassít a marhája 30-ra, mert azt se tudja hol van.
2018. nov. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Még jobban árnyalja a képet az a tény hogyha meglátod a kamerát az már rég "bemért" téged és rögzíti a gyorshajtást.Ha irreálisan magas közeledési sebességet mér már dedikálja is a felvételt és automatikusan menti külön az adatokat,a közeledési fotót(adatokkal),az áthaladást és a távolodási (hátsó rendszám fotót...

Ha traffit látsz Ő is lát téged... :)

2018. nov. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezeket tudom, csak a szögegyszerű gondolkodású embertársaink nem. :) Az ilyen fékezgetéssel torlódást(legalább 3-4 kocsinak szintén lassítania kell az első miatt), esetemben balesetveszélyt idéznek elő. A kamerát messziről lehetett látni, táblával jelezték, sebességkorlátozó tábla is volt kint többször, sárga, fényvisszaverős keretben. Az ilyet hogy nem lehet észrevenni???
2018. nov. 25. 22:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Észreveszi az ...csak nem FOGJA FEL...

Ahogy téged is zavar néha én is elbosszankodom ha hasonlót látok...

Témánál maradva(majdnem) Megy előttem(lakotton kívül) a zautóóós és egyre gyorsabb majd fékez...megint távolodik,megint fékez.Minap ráértem és vagy 20km keresztül figyeltem (dupla követőtávból:))...Erre van ötleted?

2018. nov. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
...NME lassít hanem látni a féklámpát felvillanni.
2018. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2018. nov. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!