Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek is veszėlyesebb...

Szerintetek is veszėlyesebb csak a hajtott kerekekre tenni tėli gumit, mintha mind a nėgy maradna nyári?

Figyelt kérdés
Szerinted mi az igazság? Sokan vannak így, hogy csak a hajtott kerekeken cserėlik ki. Több helyen azt mondják az eltėrő tapadás miatt nehezebb megfogni a kocsit ha csúszik pl a hátulja.
2018. nov. 26. 14:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Vagy mind a négy, vagy egyik sem. Ha utóbbi, akkor olyan időben el se indulj.
2018. nov. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nekem 4 tėli van fent. A leírt dologról ėrdekelne a vėlemėnyetek, hogy azt a helszetet hogyan látjatok.
2018. nov. 26. 14:31
 3/14 anonim ***** válasza:
17%

Nyugodtan csináld, aztán meg ha keresztbe áll alattad a gép, ne itt sírj!


Bp-en egyes kerületekben bírsagol a rendőr, ha nem az évszaknak megfelelő gumival mászkálsz. Országosan is így kellene.


Sokan még mindig a Trabi - Lada - Wartburg szentháromságos korszakban élnek a 20-40 lóerővel meg a makadámitakkal. Arra nem kellett téli, ma viszont aszfaltozott utak vannak többnyire 100 lóerő fölötti gépekkel és ehhez méretezett féktárcsákkal. Nem csak elindulni kell tudni, megállni is. Oda meg kell mind a négy kerék fékhatása!


30/F

2018. nov. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
*makadámutakkal
2018. nov. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3 mas. Nem ezt csinálom. Szimplán ėrdekel, hogy miėrt mondják rosszabbnak azt ha a 2 hajtott tėlni a masik 2 nyári, mintha mind a 4 nyári lenne.
2018. nov. 26. 14:36
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Én még nem hallottam ilyenről, hogy valakinek így felteszik. Szerintem ezt egy szerviz vagy gumis se csinálná meg.

Gondolom, otthon, saját maga csinálja ilyen össze-visszára valaki. Na, az ilyen inkább maradjon otthon! De az is, akinek nincs téli gumija. Egyik sem jó. Pár centis hóban, városban, 40-nel nem tudnak menni, úgy csúszkálnak. Látom, ahogy kacsáznak előttem. Miközben mindenki más normálisan tud menni.

2018. nov. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szerintem a gumisnak mindegy. Megveszik a 2db ot, felteszi, hiszen az is pėnz.

Szal ėn úgy gondolom ha pl első kerekes a kocsi, akkor ha azon tėli van, akkor az elindulás nem gond, jobb mint nyárival. Ha csúszik a kocsi 4 nyárival nehezebb iranyítani a rosszabb tapadas miatt. Persze ha elől tėli hátul nyári akkor meg gondolom a kocsi hátulja jobban kicsúszik, nem egyforman mint 4 nyari esetėn. Talán ez nem megszokott így nehezebb megfogni? Gondolom emiatt írják azt, hohy rosszabb mint ha nyári lenne mind.

Lassan 20 ėve vezetek. Tėlen is. Nem voltam mėg veszėlyes szituban soha. Főleg nem úgy, hogy ilyen olyan gumi lenne fent. Szimplan ėrdekel a dolog.

2018. nov. 26. 14:54
 8/14 D. Brasco ***** válasza:

Az általad leírt dolgot fillérbaszóék szokták csinálni......akiknek még 2 gumit venni hátra már "nem fér bele"

Egyebkent ha a hajtott kerék elöl van még talán el is lehet így lavírozni valahogy....ha hátul akkor édes mindegy........

2018. nov. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

Stabilnak erzed a kocsit majd amikor kitor a segge nem tudod megfogni.

A vilag legcsodasabb soforjenek kell lenni hogy egy olyan kocsit megfogj aminek a segge csuszik az eleje nem.

2018. nov. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9-es, másik oldalról viszont ha nem négy gumid csúszik, hanem csak kettő, akkor bizony még van esélyed arra, hogy ne úgy csússzàl, mint egy darab tégla, hanem valamennyi ráhatásod mèg legyen az események folyására. De hangsúlyozom: ez csak a 4 nyári guminál jobb, a 4 télinèl nyilván jóval rosszabb megoldás. Én soha nem csinálnám.
2018. nov. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!