Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Te mit csinálsz mikor autópály...

Te mit csinálsz mikor autópályán előzől egy tömött kamionsort és jön egy bmw-s majd vadul villogtat és beáll mögéd 2 méterre?

Figyelt kérdés

-Felkapcsolod a hátsó ködlámpát?

-Bekapcsolod az ablakmosást?

-Hirtelen befékezel?

-Lelassítasz?

-Becsicskulsz és felgyorsítasz 160-170-re hogy ne zavard annyira őt?

-Becsicskulsz és bevágsz 2 kamion közé majd hirtelen lefékezel 90-re, ezzel az életedet kockáztatva?


2018. nov. 29. 12:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
Le se sz*rom. Ha annyira siet akkor növesszen szárnyakat és szálljon fel. Vagy teleportáljon. Nekem 8.
2018. nov. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
61%

Ablakmosás.

A kamionsor végén, mikor sebességelvétel nélkül tudok kimenni a külsőbe, egyből kimegyek persze, de természetesen ha egy nyomorult bejön a seggembe, akkor ablakmosás. A ködlámpa is jó ötlet, köszi.

2018. nov. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%

Befejezem az előzést és visszamegyek a külső sávba. Nem vágódok be két kamion közé, hanem amikor már biztonságosan van hely.

A többi okoskodás (ködlámpa, ablakmosó, fékezés, stb.) számomra nem opció. A befékezés ráadásul nagyon balesetveszélyes is.

2018. nov. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
28%
Amúgy ha nincs mögötte senki, akkor csapágygolyó ki az ablakon. Én ilyen módszerrel nem élek, ez már ellenkezik az elveimmel, de nem ítélem el azokat akik megteszik az ilyenekkel.
2018. nov. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
Lexarom ugyanazzal a tempóval megelőzöm a sort indexelek azt kisorolok jobbra. A paraszt meg mehet.
2018. nov. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Beviz Elek ***** válasza:
13%
Tanulj meg vezetni és nem fog ilyen előfordulni.
2018. nov. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%
Lassítok, mert biztosan azért villog, hogy így figyelmeztessen a gyorshajtásra.
2018. nov. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
60%

Rengeteget autópályázom, de életemben talán kétszer történt ilyen több ezer kilométer alatt.

Előzés előtt belenézek a tükörbe, nem jön-e senki nagy tempóval, akit hátráltatnék, ha nem, akkor kezdek bele.

Előfordul, hogy nekem kell sietnem, ugyanezt elvárom viszont.

2018. nov. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
38%
7-es lepontozói! A kérdésre feleltem, s ti nem tudjátok, hogy mit szoktam tenni.
2018. nov. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
66%
Nemigen fordul velem ilyen elő. Egyrészt mert előtte megnézem a tükröt, ahogy már írták. Másrészt, ha egy tömött kamionsor van, akkor szinte bizonyosan sok személyautó (+ kisteherautó, pick-up, furgon) is van. Köztük biztos akad, aki nem olyan gyorsan előz, tehát valójában egy zárt sorban haladok a belső sávban. Tehát gyorsulni, ha akarnék, se tudnék, ha pedig félreállnék, a mögöttem jövő nem sokkal lenne előrébb. Olyan volt, hogy ennek ellenére talán dudáltak, de nem volt egyértelmű, hogy ki kire dudált, lehet, hogy nem a mögöttem levő és nem énrám. Mindenesetre maradtam a sorban, és amikor elfogytak a kamionok, akkor álltam vissza a külső sávba.
2018. nov. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!